Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Netanjahu w Egipcie rozmawia o Iranie

0
Podziel się:

Premier Izraela niepokoi się nuklearnymi ambicjami Teheranu.

Netanjahu w Egipcie rozmawia o Iranie
(PAP/EPA)

Premier Izraela Benjamin Netanjahu składa wizytę w Egipcie, gdzie spotyka się z prezydentem tego kraju Hosni Mubarakiem.

**Zdaniem obserwatorów, obaj przywódcy chcą skoordynować stanowiska w sprawie zbrojeń jądrowych Iranu, które uważają za główne zagrożenie na Bliskim Wschodzie.

Rozmowy Benjamina Netanjahu z Hosni Mubarakiem odbywają się w kurorcie Szarm al-Szejk na półwyspie Synaj. Premier Izraela udał się tam po zakończeniu uroczystości powitalnych papieża Benedykta XVI na lotnisku pod Tel Awiwem.

Jednym z celów wizyty Netanjahu jest przypuszczalnie zapoczątkowana kilka miesięcy temu izraelsko-egipska współpraca wojskowa, która ma ulec dalszemu zacieśnieniu. Współdziałanie ma pomóc w zapobieganiu przemytowi irańskiej broni do rządzonej przez Hamas Strefy Gazy.

Zarówno Netanjahu, jak i Mubarak wybierają się w najbliższym czasie do Stanów Zjednoczonych, żeby spróbować wyperswadować administracji prezydenta Obamy zamiary porozumienia się z Teheranem. Izrael, Egipt, a także Jordania i Arabia Saudyjska, podkreślają w kontaktach z Amerykanami, że Teheran nie tylko zbroi się nuklearnie, lecz dąży też do rozciągnięcia wpływów w całym świecie arabskim.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)