Notowania

samolot
09.02.2009 07:32

Nie będzie nowych samolotów dla VIP-ów?

MON rozważa rezygnację z zakupu samolotów na potrzeby najważniejszych osób w państwie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Ministerstwo Obrony Narodowej miało kupić sześć samolotów na potrzeby prezydenta, premiera oraz członków rządu.

Jak dowiedział się dziennik _ Polska _, zakup ten stanął jednak pod znakiem zapytania. Winny jest kryzys gospodarczy. Nie jest jeszcze przesądzone, czy rząd tylko ograniczy liczbę maszyn, czy całkowicie zrezygnuje z wymiany powietrznej floty dla VIP-ów.

Sześć nowych maszyn - takie początkowo były plany - to wydatek w wysokości około 250 milionów złotych. Ale już w zeszłym roku minister obronyBogdan Klichzapowiadał, że będzie ich mniej. Wspominał też o używanych samolotach.

W ubiegłym tygodniu Klich zobowiązał się, że zetnie budżet swego resortu o prawie 2 miliardy złotych. Według nieoficjalnych informacji ofiarą mają paść między innymi rządowe maszyny - pisze dziennik _ Polska _. MON na razie nie chce komentować doniesień.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Będą nowe samoloty dla prezydenta i premiera ]( http://news.money.pl/artykul/beda;nowe;samoloty;dla;prezydenta;i;premiera,244,0,379892.html )

Opozycja jednak nie zamierza czekać i krytykuje rząd.

- _ Oszczędzać trzeba, ale czy to ma się odbywać kosztem bezpieczeństwa najważniejszych osób w państwie? _ - pyta Tomasz Kalita, rzecznik klubu Lewicy.

Wtóruje mu minister obrony w rządzie Leszka MilleraJerzy Szmajdziński:

- _ Sam pomysł, żeby samoloty cywilne kupowało MON, jest chory _ - mówi bez ogródek Szmajdziński.

Jego zdaniem przetargiem powinna się zająć kancelaria premiera, ponieważ maszyny mają służyć osobom cywilnym, a nie wojsku.

Tagi: samolot, rząd, vip, prezydent, premier, mon, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz