Notowania

pawlak
29.07.2009 08:13

Nie ma sekretnej koalicji PSL-PiS

Wicepremier Pawlak łagodzi wydźwięk wywiadu, w którym narzekał na współpracę z PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Pomimo tarć w koalicji wicepremier Waldemar Pawlak zaprzecza, że powstała nieformalna koalicja PSL i PiS. Te spekulacje, to efekt wywiadu, w którym Pawlak narzekał na współpracę z PO. *

Premier Pawlak powiedział, że informacje tygodnika _ Wprost _ o rozmowach PSL i PiS-u w sprawie ewentualnej koalicji są nieprawdziwe. Według tygodnika miało temu służyć spotkanie z prezydentem Lechem Kaczyńskim przed wyjazdem do Azerbejdżanu.

Premier powiedział, że rozmowa dotyczyła przede wszystkim polskiej gospodarki.

Według tygodnika Wprost PSL i PiS zawarły nieformalny pakt, który miałby osłabić pozycję Platformy Obywatelskiej, zakładający _ cichą współpracę _ w Sejmie. Miałby też przygotować grunt pod ewentualną koalicję w przyszłości.

Choć nie było wczoraj spotkania w cztery oczy miedzy nim a Tuskiem, PO obiecało jeszcze raz przyjrzeć się sprawom, które dzielą ją z koalicjantem.

Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że nie ma takiego problemu w koalicji, który uzasadniałby rozmowę _ w cztery oczy _ premiera Donalda Tuska z wicepremierem, szefem PSL Waldemarem Pawlakiem.

_ - Nic nadzwyczajnego się nie dzieje, koalicja ma się dobrze i sprawnie walczy z kryzysem _ - podkreślił Graś. _ - Nie ma takiej sytuacji, uzasadnienia, takiego problemu, żeby była konieczność spotkania w cztery oczy. Panowie mieli okazję rozmowy i analizowania problemów kraju w trakcie posiedzenia rządu _ - dodał.

Tagi: pawlak, tusk, koalicja, wywiad, spotkanie, cztery, oczy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz