Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Nie mamy w planach przesłuchania pani prezydentowej"

0
Podziel się:

Prokuratura zaprzecza, by chciała przesłuchać Marię Kaczyńską.

"Nie mamy w planach przesłuchania pani prezydentowej"
(PAP/Jacek Turczyk)

Prokuratura Okręgowa w Opolu zaprzecza, jakoby chciała przesłuchać Marię Kaczyńską w charakterze świadka w śledztwie dotyczącym byłej dziennikarki tygodnika _ Wprost _ Doroty Kani. Informację o tym, że tamtejsza prokuratura chce przesłuchać prezydentową podało w niedzielę Radio Zet.

- _ W planach nie ma przesłuchań pani prezydentowej _ - poinformowała Lidia Sieradzka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Według Radia Zet, Prokuratura Okręgowa w Opolu, która prowadzi śledztwo dotyczące byłej dziennikarki tygodnika -_ Wprost _ Doroty Kani, chce przesłuchać Marię Kaczyńską w charakterze świadka. Jak podało radio Zet _ dziennikarka nigdy nie kryła swojej znajomości z prezydentową Kaczyńską. _

ZOBACZ TAKŻE:

W lutym br. znany lobbysta Marek Dochnal (który 31 stycznia opuścił areszt) powiedział w telewizji TVN, że Kania pożyczyła kilkaset tysięcy złotych od jego rodziny, obiecując kontakty z politykami Prawa i Sprawiedliwości. Po przegranych przez PiS wyborach zwróciła pieniądze - mówił Dochnal. Zawiadomił też prokuraturę o przestępstwie płatnej protekcji, którego, według niego, miała dopuścić się dziennikarka.

Po informacjach o pożyczce redaktor naczelny _ Wprost _, gdzie pracuje Kania, zawiesił ją w obowiązkach.

Dziennikarka po ujawnieniu sprawy zaprzeczała, by kiedykolwiek powoływała się na wpływy u polityków i zapewniła, że nigdy nikomu nic nikomu nie obiecywała. Twierdziła, że nie wiedziała, iż szefowa biura przy pomocy którego kupowała dom jest teściową Dochnala. Zawiadomiła też prokuraturę m.in. o sfałszowaniu dokumentu, posługiwaniu się sfałszowanym dokumentem i tworzeniu fałszywych dowodów przez Dochnala i jego teściową.

| Dochnal został aresztowany we wrześniu 2004 r. w związku ze śledztwem prowadzonym wspólnie przez Prokuraturę Apelacyjną w Łodzi i łódzką ABW, dotyczącym - _ korupcji funkcjonariuszy pełniących funkcje publiczne _. Chodziło o korumpowanie b. - _ barona _ SLD w Łódzkiem i b. posła Andrzeja Pęczaka. Potem był aresztowany za przestępstwa gospodarcze. |
| --- |

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)