Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niemcy: Policja udaremniła zamachy "na wielką skalę"?

0
Podziel się:

Zatrzymano mężczyzn związanych z Islamską Unią Dżihadu.

Niemcy: Policja udaremniła zamachy "na wielką skalę"?
(PAP/EPA)

Niemiecka policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o przygotowywanie zamachów terrorystycznych na terenie Niemiec.

27-letni Niemiec afgańskiego pochodzenia i Turek w tym samym wieku prawdopodobnie mieli związki z terrorystyczną organizacją o nazwie Islamska Unia Dżihadu.

Według informacji niemieckiej prokuratury, obaj zostali zatrzymani już wczoraj w rejonie Frankfurtu nad Menem. Prokuratura podejrzewa, że Niemiec Omid S. i Turek Husein Ö. planowali przeprowadzenie zamachów bombowych na terenie Niemiec - jak podkreśla agencja prasowa DPA - _ na wielką skalę _.

Podejrzani są również o pozyskiwanie broni i materiałów wybuchowych dla Islamskiej Unii Dżihadu. Prawdopodobnie utrzymywali ścisłe kontakty z jednym z członków tzw. _ grupy z Sauerlandu _.

Tą nazwą w Niemczech określa się trójkę terrorystów również powiązanych z Unią Dżihadu, która została zatrzymana przed rokiem w związku z planowanymi przez nich zamachami na amerykańskie obiekty militarne i cywilne w Niemczech.

Zatrzymany wczoraj Niemiec odbył w ubiegłym roku szkolenie w jednym z obozów dla terrorystów na granicy pakistańsko-afgańskiej. Turek został przed rokiem zatrzymany przez pakistańską policję w drodze do takiego obozu.

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)