Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
al-kaida
05.12.2007 13:29

Niemcy: Terroryści z Al-Kaidy skazani

Wyższy Sąd Krajowy Nadrenii Północnej-Westfalii skazał trzech członków Al-Kaidy na kary od trzech i pół do siedmiu lat więzienia

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Wyższy Sąd Krajowy Nadrenii Północnej-Westfalii w Duesseldorfie skazał *trzech działających w Niemczech współpracowników Al-Kaidy *na kary od trzech i pół do siedmiu lat więzienia.

Proces trwał ponad półtora roku. Na odpowiednio siedem i sześć lat pozbawienia wolności skazano Ibrahima Mohameda Chalila (na zdjęciu) oraz Jasera Abu Szawisza.

Chalil odbył szkolenie w obozie Al-Kaidy w Afganistanie i miał kontakt z kierownictwem tej organizacji.

Trzeci z terrorystów, brat Jasera, Ismail Abu Szawisz został skazany na karę tylko trzech i pół roku więzienia. Jego zadaniem było werbowanie bojowników i poszukiwanie pieniędzy dla Al-Kaidy. Środki te próbował zdobyć m.in. poprzez wyłudzenia odszkodowań z polis ubezpieczeniowych.

Wśród postawionych Ismailowi Abu Szawiszowi zarzutów znalazły się także próby poszukiwania na terenie Niemiec materiałów radioaktywnych. Nie znaleziono natomiast dowodów na planowanie akcji terrorystycznych na terenie Niemiec.

| Proces w Duesseldorfie jest pierwszym niemieckim procesem, w którym wykorzystano materiał dowodowy, zdobyty na podstawie zezwalającej na podsłuch w prywatnych mieszkaniach ustawy z 1998 roku. Ustawa ta spotkała się w RFN z ostrą krytyką. Jej autorom zarzucano zbyt szeroką ingerencję w prywatność oraz tworzenie "państwa policyjnego". |
| --- |

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: al-kaida, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz