Notowania

blida
25.04.2008 07:06

Nowe dowody w sprawie śmierci Blidy

W czasie zabezpieczania śladów mogły zostać popełnione poważne błędy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

*Na rewolwerze, z którego przed rokiem miała zastrzelić się Barbara Blida, śledczy nie zabezpieczyli żadnych odcisków palców. *

Jak donosi _ Polska _ prawdopodobnie zostały one usunięte. Na broni odnaleziono za to włókna pochodzące ze służbowej kurtki któregoś z oficerów ABW.

Jak pisze dziennik, biegli badający okolicznoście śmierci byłej posłanki twierdzą, że Blida mogła zginąć np. w wyniku szamotaniny z uczestniczącą w jej zatrzymaniu funkcjonariuszką ABW Barbarą P. Specjaliści nie wykluczają, że mogło to być samobójstwo, ale nie są w stanie ustalić, w której ręce Blida trzymała broń.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Komisja ds. Blidy przesłuchuje prokuratorów ]( http://news.money.pl/artykul/komisja;ds;blidy;przesluchuje;prokuratorow,198,0,337350.html )
* [ J. Kaczyński: Ważni politycy w sprawie mafii węglowej ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/j;kaczynski;wazni;politycy;w;sprawie;mafii;weglowej,162,0,334242.html )

Na zabezpieczonym rewolwerze nie ma też żadnych śladów pochodzących z kieszeni szlafroka Blidy, w którym przed śmiercią miała trzymać broń. Odciski palców są natomiast na łusce pocisku, który spowodował jej śmierć. Wiadomo tylko, że nie zostawiła ich Blida.

Rzecznik łódzkiej prokuratory okręgowej Krzysztof Kopania w rozmowie z dziennikiem _ Polska _ nie chciał komentować wyników badań ze względu na dobro śledztwa.

Tagi: blida, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz