Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rydzyk
01.02.2008 06:10

O. Rydzyk: Taśmy to zemsta studentów

O. Tadeusz Rydzyk powiedział w nocy z czwartku na piątek w Radiu Maryja, że głośne taśmy z jego wykładów to zemsta studentów. Jednocześnie zaprzeczył jakoby wypowiedział przypisywane mu słowa i zapewnił, że dokonano montażu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Piotr Polak)

*O. Tadeusz Rydzyk powiedział w Radiu Maryja, że głośne taśmy z jego wykładów to zemsta studentów. Jednocześnie zaprzeczył jakoby wypowiedział przypisywane mu słowa i zapewnił, że dokonano montażu. *

- _ Nigdy nie powiedziałem, to mi przypisano (...) Nigdy nie powiedziałem tego, a te taśmy, to wiem kto to zrobił. To zrobili studenci. To była zemsta za wymagania pewne, na co nie mogłem się zgodzić _ - mówił dyrektor Radia Maryja.

- _ Ja się nie mogę zgodzić jako człowiek, jako chrześcijanin, jako kapłan. Nie mogę zgodzić się na pewne rzeczy i muszę ludziom mówić prawdę, myśląc o nich, o ich dobru tu na ziemi, na przyszłość i o wieczności. Jestem odpowiedzialny i za wieczność. I powiedziałem. A to była zemsta i wiem kto _ - dodał.

O. Rydzyk zaznaczył, że jak dowiedział się jacy ludzie to zrobili, to odprawił za nich mszę świętą. - _ To jest montaż, montaż na potrzeby _ - podkreślił redemptorysta.

Nagrania z wykładów o. Rydzyka dla studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej na początku lipca zeszłego roku opublikował tygodnik _ Wprost _ . Dziennikarze nazwali je _ taśmami o. Rydzyka _ .

Padają w nich m.in. stwierdzenia, że o. Rydzyk czuje się oszukany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Według _ Wprost _ , pod adresem żony prezydenta padły słowa zakonnika: - _ Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza _. Z nagrania wynika, że o. Rydzyk miał też powiedzieć, że _ sprawa Jedwabnego służyła tylko temu, by środowiska żydowskie mogły wyłudzić od Polski 65 mld dolarów _ .

*ZOBACZ TAKŻE: *

Tagi: rydzyk, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz