Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
obama
20.02.2008 06:53

Obama bliżej Białego Domu

W prawyborach w Wisconsin zdobył 57 proc. głosów. O 15 więcej niż Hillary Clinton. To już 9 z rzędu zwycięstwo Obamy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

W stanie Wisconsin Barack Obama zdobył 57% głosów, podczas gdy Hillary Clinton tylko 42. To już 9 z rzędu zwycięstwo Obamy w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Hillary Clinton desperacko walczyła o zwycięstwo w Wisconsin. Po raz pierwszy od początku kampanii zamieściła w mediach negatywne reklamy na temat Obamy zarzucając mu brak doświadczenia i pustą retorykę. Wyborcy odrzucili jednak ataki byłej Pierwszej Damy.

ZOBACZ TAKŻE:

Prawybory w Wisconsin pokazały, że poparcie dla Hillary Clinton spada w wielu grupach wyborców. Na Obamę głosowało ponad 2/3 ludzi młodych, 60 proc. białych mężczyzn i większość wyborców niezależnych. Hillary Clinton że wróży fakt, że czarnoskóry senator zrównał się z nią w poparciu wśród kobiet oraz biedniejszych Amerykanów.

Kolejne starcie pomiędzy Hillary Clinton a Barckiem Obamą nastąpi 4 marca. Wtedy odbędą się prawybory w Ohio i Teksasie. Aby mieć szansę na nominacje Clinton musi zdecydowanie wygrać w obu tych stanach. Eksperci przewidują, że była pierwsza dama będzie kontynuować negatywną kampanię wobec Obamy bowiem tylko taka strategia może dać jej szanse na zwycięstwo.

Tagi: obama, wiadomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz