Notowania

obama
09.01.2009 19:21

Obama powołał szefów CIA i wywiadu

Nowym szefem CIA zostanie Leon Panetta, a koordynatorem służb wywiadowczych Dennis Blair.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Nowym szefem CIA zostanie były współpracownik Billa Clintona - Leon Panetta, a koordynatorem służb wywiadowczych emerytowany admirał Dennis Blair. *

Ogłaszając nominacje Barack Obama podkreślił, że chroniąc Stany Zjednoczone przed zagrożeniami, służby wywiadowcze muszą działać w zgodzie z amerykańskimi wartościami. Stwierdzenie to jest zapowiedzią zaprzestania kontrowersyjnych metod przesłuchań.

- _ Jestem pewien, że Dennis Blair i Leon Panetta są właściwymi ludźmi do kierowania wywiadem. Mają nienaganną opinię, zdolności managerskie i doświadczenie. Są pragmatykami jakich potrzebujemy w trudnych czasach _.

Raport Money.pl
*Kto pomoże Obamie wyciągnąć kraj z kryzysu? * Money.pl przyjrzał się drużynie Obamy. Okazuje się, że w większości są to byli doradcy i współpracownicy Billa Clintona. zobacz raport Money.pl

Przyszły szef CIA, 71 letni Leon Panneta zajmował wiele stanowisk państwowych. W latach 90. był szefem administracji Billa Clintona. Panetta nie ma jednak doświadczenia w sprawach wywiadowczych.

Nowy koordynator amerykańskich służb specjalnych 62 letni Dennis Blair ma za sobą długą karierę w amerykańskiej marynarce wojennej. Pracował też w wywiadzie wojskowym. Od przejścia na emeryturę w 2002 roku kierował dwoma ośrodkami analitycznymi w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego.

Tagi: obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz