Notowania

obama
21.07.2008 08:33

Obama w Iraku - szczegóły wizyty tajne

Waidomo, że w programie wizyty jest m.in. spotkanie z irackim premierem Nurim al-Malikim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Demokratyczny kandydat na prezydenta USA Barack Obama przyleciał do Bagdadu.

W programie wizyty jest m.in. spotkanie Obamy z irackim premierem Nurim al-Malikim i dowódcami sił USA. Szczegółów programu nie podano powołując się na względy bezpieczeństwa.

Obamie towarzyszy delegacja Kongresu USA, w tym senatorowie podobnie jak on sprzeciwiający się wojnie w Iraku.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Obama odwiedzi sojuszników. Do Polski nie przyjeżdża ]( http://news.money.pl/artykul/obama;odwiedzi;sojusznikow;do;polski;nie;przyjezdza,228,0,356324.html )
* [ Obama chce zmniejszyć iracki kontyngent ]( http://news.money.pl/artykul/obama;chce;zmniejszyc;iracki;kontyngent,19,0,355091.html )
* [ Obama i McCain kłócą sie o walkę z terroryzmem ]( http://news.money.pl/artykul/obama;i;mccain;kloca;sie;o;walke;z;terroryzmem,108,0,349804.html )
* [ McCain dogania Obamę ]( http://news.money.pl/artykul/mccain;dogania;obame,182,0,355254.html )

Barack Obama zobowiązał się, że w razie zwycięstwa w listopadowych wyborach prezydenckich w ciągu 16 miesięcy wycofa z Iraku amerykańskie wojska. Nowy prezydent USA obejmie urząd w styczniu 2009 roku.

Wizyta Obamy zbiegła się z kontrowersjami wokół wypowiedzi premiera Malikiego, który w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika _ Der Spiegel _ miał poprzeć demokratycznego kandydata, a także jego koncepcję wycofania wojsk. Rzecznik rządu w Bagdadzie tłumaczył jednak, że wypowiedzi premiera _ zostały źle zrozumiane bądź źle przetłumaczone _.

Senator z Illinois przyleciał do Iraku z Kuwejtu; wcześniej odwiedził Afganistan, gdzie rozmawiał z prezydentem Hamidem Karzajem oraz amerykańskimi dowódcami i żołnierzami.

| To druga wizyta Obamy w Iraku, poprzednia miała miejsce w styczniu 2006 roku |
| --- |

Tagi: obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz