Notowania

odwołanie
22.05.2009 16:44

Odwołanie ministra finansów: Debata już po wyborach

PiS nie złożył dziś wniosku o odwołanie Jacka Rostowskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radosław Pietruszka)

PiS wbrew zapowiedziom nie złożył na zakończonym w piątek posiedzeniu Sejmu wniosku o odwołanie ministra finansów Jacka Rostowskiego. Rzecznik klubu zapowiada, że wniosek będzie złożony tak, aby mógł zostać rozpatrzony na pierwszym posiedzeniu Sejmu po eurowyborach.

PiS zapowiedział w zeszłym tygodniu, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu złoży wniosek o wotum nieufności wobec ministra finansów. PiS argumentował, że działania ministra finansów nie przeciwdziałają kryzysowi, ale go pogłębiają.

- _ Na pewno wniosek złożymy _ - powiedział rzecznik klubu PiSMariusz Błaszczak. Jak dodał, wniosek trafi do marszałka Sejmu przed przyszłym posiedzeniem Sejmu, tak aby mógł zostać rozpatrzony na posiedzeniu po wyborach do PE. Pierwsze po eurowyborach posiedzenie Sejmu zaplanowane jest na 18 i 19 czerwca.

Również wiceszefowa PiSAleksandra Natalli-Świat powiedziała na piątkowym briefingu prasowym, że PiS chce, aby zapowiadany przez jej klub wniosek o odwołanie ministra finansów Jacka Rostowskiego był rozpatrywany po wyborach do Parlamentu Europejskiego.

    * **ZOBACZ TAKŻE:**
    * [ Sejm nie zajmie się **odwołaniem** **Rostowskiego** ]( http://news.money.pl/artykul/sejm;nie;zajmie;sie;odwolaniem;rostowskiego,122,0,451962.html )
    * [ Tusk niezadowolony z ministrów? ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;niezadowolony;z;ministrow,13,0,421645.html )
    * [ Rząd przedstawił "kryzysowy" budżet ]( http://news.money.pl/artykul/rzad;przedstawil;kryzysowy;budzet,40,0,405288.html )

Zgodnie z Regulaminem Sejmu rozpatrzenie wniosku o wyrażenie wotum nieufności i poddanie go pod głosowanie następuje na najbliższym posiedzeniu Sejmu przypadającym po upływie 7 dni od dnia jego zgłoszenia i nie później niż na następnym posiedzeniu.

Do zapowiedzianego wniosku odniósł się Jacek Rostowski w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie w piątek rano, przed orędziem prezydenta w sprawach gospodarczych i informacją rządu na ten sam temat. _ To było ciekawe, bo spóźnili się, nie zdążyli z tym wnioskiem tak, żeby debata była przed wyborami. Mnie się tak wydawało, że to dlatego, że tej debaty się boją i właśnie ciekawe będzie teraz to orędzie prezydenta _ - mówił minister finansów.

Pytany, czy obawia się o swoje stanowisko, powiedział, że bardziej mu zależy na tym, żeby przekonać Polaków, że rząd robi naprawdę wszystko, co jest możliwe i sensowne, żeby walczyć z kryzysem. _ Jeśli chodzi u utratę stanowiska, to takiego niebezpieczeństwa nie ma, ale to naprawdę jest drugorzędne _ - dodał.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: odwołanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz