Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ofensywa dyplomatyczna prezydenta trwa

0
Podziel się:

Prezydent Lech Kaczyński udaje sie dziś do Stanów Zjednoczonych, by wziąć udział w ONZ-owskiej debacie poświęconej zjawisku globalizacji.

Ofensywa dyplomatyczna prezydenta trwa
(PAP/Jacek Turczyk)

Minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Krawczyk powiedział, że podczas posiedzenia politycy będą się zastanawiać, jak z tego zjawiska wyciągnąć
Krawczyk: Prezydent powie o solidarnościwspólnie jak najwięcej korzyści dla dobra ludzkości.

Minister podkreślił, że polski prezydent wystąpi przed Zgromadzeniem w pierwszym dniu debaty, zaraz po prezydencie Francji:

Lech Kaczyński spotka się w Nowym Jorku z przywódcami kilku państw, między innymi Francji, Finlandii i Afganistanu.

Zaplanowano też spotkanie z prezydentem Stanów Zjednoczonych George'm Bushem, ale - jak zaznaczył minister Krawczyk - zapewne nie będzie to rozmowa w cztery oczy.W pierwszym dniu pobytu w Stanach Zjednoczonych prezydent Lech Kaczyński odbierze w imieniu Polski nagrodę przyznawaną w uznaniu podejmowanych działań na rzecz ludzi niepełnosprawnych.

Nagroda International Disability Award została ustanowiona w 50. rocznicę powstania ONZ. Stanowi ją statuetka - popiersie prezydenta Franklina Roosvelta - i czek na 50 tysięcy dolarów.

Prezydent Roosvelt zachorował na polio w wieku 39 lat. Mimo że poruszał się na wózku inwalidzkim, przez 12 lat z sukcesem sprawował prezydenturę i - co zaznaczają Amerykanie - przeprowadził swój naród przez doświadczenie
Krawczyk: Będzie spotkanie z Bushem drugiej wojny światowej.

Nagroda International Disability Award ma przypominać społeczności międzynarodowej o konieczności i możliwościach aktywnego udziału w życiu społecznym i politycznym niepełnosprawnych.

Od 1996 roku tym wyróżnieniem uhonorowano Południową Koreę, Kanadę, Irlandię, Węgry, Tajlandię, Włochy i Ekwador.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)