Notowania

kampania wyborcza
21.12.2009 14:13

Olechowski wystartuje w wyborach prezydenckich

Współzałożyciel PO zapowiedział, że wystartuje jako kandydat niezależny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

aktualizacja 15:25

Współzałożyciel Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że wystartuje jako kandydat niezależny.

Były szef polskiej dyplomacji powiedział, że zdecydował się kandydować, aby zmienić sytuację w kraju. Olechowski uważa, że czołowe ugrupowania w kraju prowadzą taką politykę, która prowadzi do pozbawiania obywateli _ głosu _.

W jego ocenie, Polacy potrzebują alternatywy dlaDonalda TuskaiLecha Kaczyńskiego, a niezależny kandydat może być gwarantem niezależności politycznej.Andrzej Olechowskizapowiedział, że wkrótce przedstawi szczegóły swojego programu.

Tymczasem według PiS, kandydatura Andrzeja Olechowskiego jest dowodem na rozdrobnienie centrolewicowej części sceny politycznej. Rzecznik Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że Andrzej Olechowski jest konkurentem dla Donalda Tuska, a dla kandydata Prawa i Sprawiedliwości nie stanowi żadnego zagrożenia.

Według posła PO i wicemarszałka Sejmu Stefana Niesiołowskiego, Andrzej Olechowski jako kandydat na prezydenta odbierze trochę wyborców Platformie Obywatelskiej. Stefan Niesiołowski uważa jednak, że Olechowski nie zagrozi politycznie Donaldowi Tuskowi, bo - według polityka PO - osiągnie on maksymalnie trzyprocentowe poparcie:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: kampania wyborcza, donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz