Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Olechowski wystartuje w wyborach prezydenckich

0
Podziel się

Współzałożyciel PO zapowiedział, że wystartuje jako kandydat niezależny.

Olechowski wystartuje w wyborach prezydenckich
(PAP/Radek Pietruszka)
bDANSTzF

aktualizacja 15:25

Współzałożyciel Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że wystartuje jako kandydat niezależny.

Były szef polskiej dyplomacji powiedział, że zdecydował się kandydować, aby zmienić sytuację w kraju. Olechowski uważa, że czołowe ugrupowania w kraju prowadzą taką politykę, która prowadzi do pozbawiania obywateli _ głosu _.

W jego ocenie, Polacy potrzebują alternatywy dlaDonalda TuskaiLecha Kaczyńskiego, a niezależny kandydat może być gwarantem niezależności politycznej.Andrzej Olechowskizapowiedział, że wkrótce przedstawi szczegóły swojego programu.

bDANSTzH

Tymczasem według PiS, kandydatura Andrzeja Olechowskiego jest dowodem na rozdrobnienie centrolewicowej części sceny politycznej. Rzecznik Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że Andrzej Olechowski jest konkurentem dla Donalda Tuska, a dla kandydata Prawa i Sprawiedliwości nie stanowi żadnego zagrożenia.

Według posła PO i wicemarszałka Sejmu Stefana Niesiołowskiego, Andrzej Olechowski jako kandydat na prezydenta odbierze trochę wyborców Platformie Obywatelskiej. Stefan Niesiołowski uważa jednak, że Olechowski nie zagrozi politycznie Donaldowi Tuskowi, bo - według polityka PO - osiągnie on maksymalnie trzyprocentowe poparcie:

bDANSTAi
KOMENTARZE
(0)