Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojciech olejniczak
04.01.2008 15:20

Olejniczak: Nie bedę walczył z prezydentem o TVP

Spotkanie szefa LiD-u z Lechem Kaczyńskim nie było poświęcone zablokowaniu przejęcia TVP przez PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Szef SLD, przewodniczący klubu LiDWojciech Olejniczakzaprzecza, jakoby rozmawiał z prezydentemLechem Kaczyńskimo sprawie TVP. Według niego, spotkanie dotyczyło projektów legislacyjnych LiD.

Tygodnik "Wprost" napisał na swej stronie internetowej, że prezydent postanowił zaangażować się w walkę o media publiczne i nie chce, aby przejęła je PO. W tym celu - pisze "Wprost" - kilka dni przed świętami Lech Kaczyński spotkał się z Olejniczakiem.

"Sprawa TVP nie była poruszana w rozmowie z prezydentem" - mówi PAP Olejniczak. Jak dodał, spotkanie z prezydentem dotyczyło "procesów legislacyjnych" i projektów ustaw, które LiD złożył w Sejmie.

"Wymieniłem z panem prezydentem poglądy na temat służby zdrowia, szkolnictwa, Karty Nauczyciela, bo złożyliśmy takie projekty" - zapewnia polityk LiD.

Olejniczak stwierdził, że prezydent na co dzień spotyka się z przedstawicielami koalicji rządzącej, jak i z opozycyjnym PiS. "Trudno więc żeby z nami się nie spotkał" - dodaje.

Według "Wprost", Lech Kaczyński chciał wysondować w rozmowie z Olejniczakiem, jak w sprawie mediów publicznych będzie się zachowywać lewica. "Wprost" pisze, że w nieoficjalnych rozmowach politycy SLD przyznają, że są otwarci na rozmowy z PiS w sprawie mediów publicznych.

Tagi: wojciech olejniczak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz