Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sld
19.05.2008 10:22

Olejniczak: Nie będzie rozłamu w SLD

Szef SLD uważa, że przywództwo Grzegorza Napieralskiego nie byłoby dobre dla partii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Wojciech Olejniczakzapewnił, że w SLD _ nie ma i nie będzie żadnego rozłamu _. Jego zdaniem, przywództwo obecnego sekretarza generalnego partiiGrzegorza Napieralskiegonie byłoby dobre dla partii.

W rozmowie z Radiem Zet Olejniczak powiedział, że czuje się spokojny o wynik nadchodzącego kongresu SLD. Na planowanym na przełom maja i czerwca kongresie SLD o przywództwo w partii będą walczyć właśnie Olejniczak i Napieralski.

Olejniczak, pytany co by się stało z SLD, gdyby _ miał twarz Napieralskiego _, powiedział, że _ to nie byłoby dobrze _.

- _ SLD musi być partią poważną, konsekwentną, partią, która nie działa tylko i wyłącznie w oparciu o jakieś pojedyncze hasła, ale ma przed sobą długą drogę, która może przynosić sukcesy _ - podkreśla szef SLD.

Olejniczak zaznaczył jednocześnie, że _ Napieralski ma swój dorobek polityczny i nie może on zostać zmarnowany _. - _ Wbrew temu co ktoś tam próbował mówić, nie ma żadnego rozłamu w SLD i nie będzie _ - podkreślił.

- _ To jest nieprzyjemna sytuacja kiedy sekretarz generalny kandyduje, bo to oznacza, że pracę swoją poświęcił własnej osobie, a nie na rzecz formacji, czy Olejniczaka _ - uważa szef SLD. - _ To taka przykra sytuacja, ale pogodziłem się z nią _ - dodał Olejniczak.

Pytany, czy nie można się w SLD narazić Olejniczakowi stwierdził, że _ trzeba być lojalnym wobec formacji, wobec szefa partii _, bo - jego zdaniem - _ tylko zgrana drużyna jest w stanie przeforsować swój program i zachęcić wyborców do głosowania _. - _ SLD musi odzyskać poparcie wśród społeczeństwa _ - podkreślił lider sojuszu.

Tagi: sld, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz