Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys
26.10.2008 18:37

Olejniczak: PiS politycznie rozgrywa dyskusję o euro

Rząd oczekuje, że opozycja poprze plan wprowadzenia euro w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Coraz częściej powraca temat przystąpienia Polski do strefy euro. W ostatnich tygodniach przyczynił się do tego pogłębiający się kryzys finansowy.

Wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld przekonuje, że w obecnej sytuacji na przyjęciu wspólnej waluty Polska może tylko zyskać, co potwierdzają opinie ekspertów. Dlatego minister oczekuje, że opozycja - w tym przede wszystkim Prawo i Sprawiedliwość - pomogą w realizacji tej drogi.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Jakubiak podziela zdanie ministra Szejnfelda odnośnie skutków gospodarczych. Ostrzega jednak, że PiS nie będzie bezkrytycznie popierał rządowych działań na rzecz wprowadzenia eurowaluty. _ _

_ - Wprowadźmy euro wtedy, kiedy będzie ono dodatkowym inpulsem dla wzrostu gospodarczego w Polsce _ - zaapelowała posłanka.

Szef Klubu Lewicy Wojciech Olejniczak nie wierzy, że Prawo i Sprawiedliwość łatwo uda się przekonać do współpracy w sprawie wspólnego pieniądza. Jego zdaniem, największa partia opozycyjna postara się wykorzystać dyskusję o euro dla swoich celów i będzie prowadzić polityczną grę. Olejniczak skrytykował taką strategię i podkreślił, że przyjęcie wspólnej waluty uspokoiłoby nasz rynek i zagwarantowało importerom i eksporterom stabilizację.

Na początku października premier Donald Tusk zapowiedział, że będzie dążył to jak najszybszego wprowadzenia w Polsce europejskiej waluty. Jego zdaniem do końca 2011 nasz kraj będzie gotowy do przyjęcia euro. Rząd PO-PSL chciałby, aby w związku z tym euro zaczęło obowiązywać w Polsce od 1 stycznia 2012 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: kryzys, wprowadzenie euro, PiS, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz