Notowania

olewnik
26.01.2009 10:33

Olewnik uderzył prokuratora. Sprawa umorzona

Ojciec Krzysztofa Olewnika miał postawiony zarzut.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy umorzyła śledztwo przeciwko Włodzimierzowi Olewnikowi (na zdjęciu), ojcu porwanego i zamordowanego Krzysztofa Olewnika.

Taką informację przekazał Radiu PIK, rzecznik prokuratury Jan Bednarek.

15 grudnia ubiegłego roku biznesmen usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnejprokuratora. Zdaniem śledczych, Olewnik uderzył w twarz przesłuchującego go Grzegorza Pluto po wyjściu z Kancelarii Tajnej gdańskiego wydziału Prokuratury Krajowej. Po lekturze akt śledztwa Włodzimierz Olewnik doszedł do wniosku, że gdyby nie błędy organów ścigania, jego syn mógłby żyć.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Czy Pazik mógł żyć? ]( http://news.money.pl/artykul/czy;pazik;mogl;zyc,91,0,421467.html )
* [ Kurski: Szanse komisji na sukces oceniam pół na pół ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kurski;szanse;komisji;na;sukces;oceniam;pol;na;pol,182,0,420534.html )

Sprawa porwania i zamordowania Krzysztofsa Olewnika oraz nieprawidłowości i zaniedbań w śledztwie znów stała się głośna po samobójstwie trzeciego ze skazanych bandytów Roberta Pazika.

Efektem politycznej burzy, która wybuchła tydzień temu była m.in. dymisja ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego. W jego miejsce został powołany Andrzej Czuma, który dziś spotka się z rodziną Olewników.

Powstanie też sejmowa komisja śledcza, która ma wyjaśnić m.in. dlaczego organy ścigania nie sprawdziły informacji, które wskazywały na porywaczy syna biznesmena, gdy ten jeszcze żył.

Tagi: olewnik, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz