Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ziobro
26.08.2007 11:47

Opozycja: Ziobro do dymisji

SLD, PO i LPR zgodnym głosem mówią o kompromitacji PiS i konieczności dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Politycy LPR, Samoobrony i SLD po odczytaniu w Sejmie stenogramów ze spotkania byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka ze speckomisją zgodnie mówią o kompromitacji PiS i konieczności dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. *

Szef SLD Wojciech Olejniczak ocenia, że jest duże prawdopodobieństwo, iż przynajmniej część informacji przekazanych przez Kaczmarka speckomisji jest prawdziwa. Jak dodał, nawet jeśli są to półprawdy, to minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powinien być zdymisjonowany.

ZOBACZ TAKŻE:SLD: Ujawnić stenogramy Kaczmarka
Jan Rokita z PO podkreśla, że dymisja Ziobry miałaby wymiar symboliczny. "Dymisja prokuratora generalnego w takiej sytuacji, jaka się zdarzyła w ostatnich dniach, byłaby pewnym aktem oczyszczającym" - powiedział. W jego opinii, szef resortu sprawiedliwości powinien sam ustąpić.

Wiceszef Samoobrony Krzysztof Filipek ocenił, że niepowołanie komisji śledczych przed wyborami jest krzywdą dla obywateli. "Obywatel nie wie, w co ma uwierzyć" - powiedział.

Z kolei Roman Giertych podkreślił, że PiS będzie przed wyborami dysponować służbami, w tym CBA i mediami publicznymi. Będą organizowane konferencje prasowe - mówił - na których będą ogłaszane rewelacje na temat przeciwników. "To wiem" - zaznaczył.

Przewodniczący PSL Waldemar Pawlak apelował o przejście od polityki wojny do polityki faktów. Zaznaczył, że jeśli część z tego, co odczytywał w nocy z piątku na sobotę marszałek Sejmu Ludwik Dorn jest prawdą, sprawa powinna być wyjaśniona.

Na pytanie, czy jego partia zagłosuje za samorozwiązaniem Sejmu odpowiedział, że PSL chce, by wybory były szybko.

PiS: To polityczna jatka

PiS nie zgadza się z zarzutami opozycji. "To polityczna jatka i próba rozchwiania sceny politycznej" - ripostuje sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński.

"Mamy do czynienia z polityczną jatką, z próbą rozchwiania sceny politycznej z próbą obalenia rządu Jarosława Kaczyńskiego" - ocenił Brudziński, odnosząc się do komentarzy opozycji ws. stenogramów z przesłuchania Kaczmarka.

Powiedział, że gdyby na chwilę zdjąć "ten absolutnie nieprawdziwy obraz rysowany przez opozycję i część mediów, to by się okazało", że PiS bardzo konsekwentnie z pomocą PO próbuje przeprowadzić do momentu samorozwiązania kilka ustaw niezwykle ważnych dla państwa.

Brudziński wyraził opinię, że Kaczmarek prawdopodobnie złamał prawo i dopuścił się zdrady, informując szefa SLD Wojciecha Olejniczaka o śledztwach dotyczących kont lewicy.

Tagi: ziobro, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz