Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pakistan
04.08.2007 11:13

Pakistan: 19 osób zginęło w walkach terrorystów z wojskiem

Sceną tych wydarzeń był graniczący z Afganistanem Północny Waziristan, który uważany jest za ostoję bojowników, powiązanych z talibami i Al-Kaidą.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sceną tych wydarzeń był graniczący z Afganistanem Północny Waziristan, który uważany jest za ostoję bojowników, powiązanych z talibami i Al-Kaidą.

Stany Zjednoczone oczekują, iż Pakistan podejmie zdecydowaną akcję militarną przeciwko tamtejszym kryjówkom terrorystów po zerwaniu przez nich w ubiegłym miesiącu porozumienia rozejmowego.

W sobotę nad ranem rebelianci ostrzelali pociskami rakietowymi wojskową placówkę kontrolną w rejonie Dosali, około 40 kilometrów na południe od głównego miasta Północnego Waziristanu Miranshah. Podjęty następnie bezpośredni szturm placówki został przez żołnierzy odparty.

"Bojownicy wystrzelili około 50 rakiet na kompleks placówki około godziny 3. nad ranem (o północy czasu polskiego - PAP), a potem przeprowadzili fizyczny atak na placówkę. Czterech funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa zostało zabitych, a czterech rannych, zabito także 10 bojowników" - powiedział wojskowy rzecznik, generał Waheed Arshad.

Według niego, po trwającym dwie godziny starciu rebelianci zbiegli, zabierając ze sobą od czterech do pięciu ciał.

W sąsiednim regionie plemiennym Kurram kierowany przez samobójcę samochód-pułapka detonował po uderzeniu w inny pojazd na drodze wiodącej przez bazar w tamtejszym głównym mieście Parachinar. Według pracownika lokalnego szpitala, w wybuchu zginęło pięciu ludzi, a dalszych 31 odniosło obrażenia. Czterech spośród rannych jest w stanie krytycznym.

Tagi: pakistan, wiadomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz