Notowania

pakistan
27.06.2009 17:33

Pakistan: Lotnictwo zbombardowało obozy talibów

Celem ataków były obozy szkoleniowe i magazyny broni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*Lotnictwo pakistańskie przeprowadziło w sobotę szereg nalotów bombowych na obozy szkoleniowe i magazyny broni w strefie uważanej za bastion głównego przywódcy talibów pakistańskich Baitullaha Mehsuda - poinformowało dowództwo sił lotniczych. *

W komunikacie sprecyzowano, że bombardowane obiekty znajdowały się w rejonach Ladha i Makeen, w Południowym Waziristanie, przy granicy z Afganistanem. Pakistańskie dowództwo nie podało, czy ktoś zginął w wyniku nalotów.

Komunikat o bombardowaniach obozów rebeliantów ogłoszono po raz pierwszy odkąd przed dwoma tygodniami dowództwo pakistańskie zapowiedziało podjęcie operacji wojskowych w Południowym Waziristanie. Według komunikatu, operacje te są obecnie _ w początkowej fazie _.

Te same obiekty były w ostatnich dniach celem ataków rakietowych przeprowadzanych przez amerykańskie samoloty bezzałogowe.

Według ekspertów wojskowych, operacje wojskowe na wielką skalę przeciwko bazom talibów w Południowym Waziristanie rozpoczną się dopiero po zakończeniu ofensywy w Dolinie Swat, która znajduje się w _ fazie końcowej _.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Krwawy zamach w meczecie. Zginęło około 40 osób ]( http://news.money.pl/artykul/krwawy;zamach;w;meczecie;zginelo;okolo;40;osob,200,0,457160.html )

W wyniku działań prowadzonych w Dolinie Swat poniosło śmierć 1600 rebeliantów i około 100 pakistańskich żołnierzy - podają pakistańskie źródła wojskowe. Oficjalne komunikaty nie informowały o liczbie ofiar wśród ludności cywilnej.

Według wstępnych danych rządu pakistańskiego i ONZ, ofensywy przeprowadzone przez pakistańskie siły zbrojne od 2008 roku w północno-zachodniej części kraju spowodowały exodus ponad 1,9 mln osób.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz