Notowania

pakistan
07.11.2009 09:52

Pakistan: Wojsko zdobyło dwie twierdze talibów

W ostatnich walkach w Waziristanie zginęło co najmniej 11 talibskich bojowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Co najmniej 11 bojowników zginęło w starciach z pakistańską armią w trzech talibskich bastionach w Południowym Waziristanie.

Pakistańska armia przejęła dwa z tych bastionów - Sararogha i Ladha. Wojsko wciąż walczy o przejęcie pełnej kontroli nad trzecia twierdzą talibów - Makeen - nazywaną centrum dowodzenia pakistańskiego Talibanu.

W połowie października pakistańskie siły zbrojne rozpoczęły ofensywę przeciw ekstremistom na pakistańskich terytoriach plemiennych w Południowym Waziristanie przy granicy z Afganistanem. Na terytoriach tych rząd w Islamabadzie ma znikome wpływy; swoje kryjówki zaś mają tam talibowie i Al-Kaida.

Według ONZ z Południowego Waziristanu uciekło ponad 200 tys. osób.
Armia twierdzi, że w prowadzonej od 17 października operacji zginęło kilkuset rebeliantów; źródła talibskie temu zaprzeczają.

Przedstawiony przez armię bilans nie został dotychczas potwierdzony przez niezależne źródła, gdyż rejon walk jest niedostępny m.in. dla dziennikarzy.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ ONZ wstrzymuje programy w Pakistanie ]( http://news.money.pl/artykul/onz;wstrzymuje;programy;w;pakistanie,142,0,553102.html )
Tagi: pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz