Notowania

izrael
21.10.2007 17:00

Palestyńczycy chcieli zabić premiera Izraela

Trzech Palestyńczyków zostało aresztowanych w związku z podejrzeniem planowania zamachu na Ehuda Olmerta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JIM HOLLANDER)

*Trzech Palestyńczyków zostało aresztowanych w związku z podejrzeniem planowania zamachu na Ehuda Olmerta (na zdjęciu z lewej). *

Władze Autonomii Palestyńskiej potwierdzają, że młodzi Palestyńczycy zostali zatrzymani, ale ich zdaniem nie mieli związku z ewentualnym spiskiem.

"Ci ludzie pozostają w areszcie i są wobec nich prowadzone czynności śledcze. Ale grupa ta nigdy nie planowała zamachu na premiera Izraela" - głosi komunikat władz Autonomii Palestyńskiej.

Źródłem rewelacji na temat zamachu na Olmerta jest szef izraelskich służb bezpieczeństwa Szin Bet, Juwal Diskin. Powołuje się na niego dziennik "Haarec".

Według gazety palestyńscy zamachowcy zamierzali zabić Olmerta, kiedy przyjechał on w sierpniu na Zachodni Brzeg Jordanu na spotkanie z palestyńskim prezydentem Mahmudem Abbasem.

Strona izraelska powiadomiła o tym władze palestyńskie i aresztowano zamachowców, powiązanych z ruchem Fatah, którym kieruje Abbas. "Zatrzymani przyznali się do planowania zamachu, ale w ubiegłym tygodniu zostali uwolnieni" - twierdzi "Haarec".

Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz