Notowania

prezydent
23.07.2008 06:37

Palikot na ostro: Uważam prezydenta za chama

Poseł PO określił tak Lecha Kaczyńskiego w związku z ujawnioną rekonstrukcją rozmowy głowy państwa z szefem MSZ.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Poseł POJanusz Palikotodnosząc się do publikacji dotyczącej spotkania prezydentaLecha Kaczyńskiegoi szefa MSZRadosława Sikorskiegows. tarczy antyrakietowej, oświadczył w TVN24, że wypowiedzi głowy państwa _ są chamskie _.

_ - Uważam prezydenta Lecha Kaczyńskiego za chama. Rzeczywiście jego wypowiedzi, które przytacza Dziennik dotyczące sposobu protokołowania spotkania z ministrem spraw zagranicznych są chamskie i one go kompletnie dyskredytują jako prezydenta tego kraju _ - powiedział Palikot.

W ten sposób Palikot odniósł się do wtorkowego oświadczenia Sikorskiego, który powiedział, że przypisywane mu słowa o prezydencie Lechu Kaczyńskim _ są odwrotnością tego, co sądzi _. Szef MSZ powiedział, że uważa Lecha Kaczyńskiego za człowieka szarmanckiego szczególnie w stosunku do kobiet.

_ - Nie można do ministra spraw zagranicznych własnego kraju mówić tak, jakby się mówiło do agenta kontrwywiadu, albo wywiadu obcego mocarstwa i tak się zachował Lech Kaczyński według relacji Dziennika, chyba, że ta relacja jest kompletnie fałszywa _ - podkreślił Palikot.

Palikot zaznaczył, że zachowanie prezydenta podczas spotkania z szefem MSZ jest karygodne i _ zasługuje na podjęcie działań przez specjalną komisję śledczą _. - _ My być może doprowadzimy do jakiegoś konfliktu zbrojnego z naszymi sąsiadami w skutek tak absurdalnych animozji i manii głowy państwa _ - mówił polityk Platformy.

_ - Jestem w skrajny sposób zasmucony, martwię się o przyszłość mojej ojczyzny i życzę Polakom i Polsce, aby jak najszybciej Lech Kaczyński przestał być prezydentem tego kraju, bo każdy dzień jego prezydentury przybliża nas do katastrofy, takiej czy innej - wewnętrznej czy zewnętrznej. Oby to się skończyło jak najszybciej _ - podkreślił Palikot.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ **Asmus: Znam Sikorskiego. Ale nie ma żadnego spisku ** ]( ttp://news.money.pl/artykul/asmus;znam;sikorskiego;ale;nie;ma;zadnego;spisku,143,0,356495.html )
* **[ "To jest spór dwóch patriotów" ]( http://news.money.pl/artykul/to;jest;spor;dwoch;patriotow,17,0,356369.html ) **
* [ **Czuma: Prezydent jest pod naporem błaznów ** ]( http://news.money.pl/artykul/czuma;prezydent;jest;pod;naporem;blaznow,238,0,356334.html )
* **[ "Można być prezydentem, ale można też być chamem" ]( http://news.money.pl/artykul/mozna;byc;prezydentem;ale;mozna;tez;byc;chamem,36,0,356132.html )**
* **[ Kim jest Ron Asmus? ]( http://news.money.pl/artykul/ron;asmus;-;zobacz;o;kogo;kaczynski;pytal;sikorskiego,112,0,356208.html )**
* **[ Wiadomości z kraju na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster )**

Poseł PiSJoachim Brudzińskikomentując wypowiedź Palikota, powiedział, że po kolejnym ataku na prezydenta - poseł PO kwalifikuje się już na badania poczytalności umysłowej.

_ - Jest miejsce na błazenadę, ale błazeństwa Palikota nabierają cech niekonstytucyjnych: bo atakowanie i obrażanie głowy państwa jest czynem karalnym _ - podkreślił.

Brudziński zaapelował do premieraDonalda Tuska, aby _ w końcu jasno powiedział _, czy zgadza się z zachowaniami Palikota, które - jego zdaniem - uwłaczają imieniu polskiego parlamentarzysty. A jeśli nie - czy wyciągnie konsekwencje wobec Palikota.

Wiceszef klubu POGrzegorz Dolniakpowiedział, że Platforma nie identyfikuje się z takimi słowami Palikota. - _ Poseł Palikot to gorączka, zapanować nad jego emocjami jest bardzo trudno _ - zaznaczył.

Wypowiedź Palikota w TVN24 skrytykował poseł koalicyjnego PSL Eugeniusz Kłopotek. - _ To kolejny nieobliczalny wybryk posła Palikota. Takie słowa nie przystoją parlamentarzyście. Ja się od tego odcinam _ - podkreślił. _ Brak mi słów. Poseł Palikot przekroczył wszelkie granice. Wstyd mi _ - dodał Kłopotek

Tagi: prezydent, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz