Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory
12.01.2010 09:25

Palikot nie chce, by Tusk startował w wyborach

Poseł PO uważa, że w partii nie ma godnego następcy obecnego lidera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Platforma Obywatelska powinna przed wyborami prezydenckimi przedstawić plan najważniejszych działań - podkreśla wiceszef klubu POJanusz Palikot. *

W wywiadzie dla _ Gazety Wyborczej _ Palikot mówi też, że gdybyDonald Tusknie zdecydował się kandydować na prezydenta, to kandydata PO powinny wyłonić prawybory.

Zdaniem Palikota, Platforma powinna złożyć wyborcom konkretne obietnice, które potwierdziłyby się przed wyborami prezydenckimi: dokończenie projektów związanych z infrastrukturą, dokończenie reformy emerytalnej, w tym wprowadzenie ruchomego wieku emerytalnego, stworzenie systemu przedszkoli we wszystkich gminach wiejskich i przedstawienie systemu finansowania konkretnych inwestycji w najbiedniejszych gminach. Platforma powinna też dążyć do reformy KRUS, przekształcenia Senatu w izbę samorządową i zmniejszenia liczby posłów.

Palikot uważa, że Tusk powinien jak najszybciej ogłosić decyzję w sprawie kandydowania na prezydenta. Poseł liczy jednak na to, że premier nie będzie kandydował. Nie ma bowiem osoby o wystarczająco silnym autorytecie, która mogłaby przejąć po nim władzę w PO.

Zdaniem Palikota, gdyby Tusk nie zdecydował się kandydować, to kandydata powinny wyłonić partyjne prawybory. Jeśliby do nich nie doszło, to kandydatem powinien byćBronisław Komorowski.Radosław Sikorskimiałby, zdaniem Palikota, skłonność do prowadzenia własnej polityki.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: wybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz