Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Papież o receptach na kryzys

0
Podziel się:

Zdaniem Benedykta XVI konieczne jest poczucie odpowiedzialności silniejsze od chęci zysku.

Papież o receptach na kryzys
(PAP/EPA)


*Benedykt XVI powiedział na pokładzie samolotu lecącego do Pragi, że należy wyjść z obecnego kryzysu ekonomicznego z większym poczuciem odpowiedzialności. *

Nawiązał również do czasów panowania, jak podkreślił, _ dyktatury _ komunistycznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Zacytował słowa byłego prezydenta Czech Vaclava Havla o tym, że wolność musi być zawsze połączona z prawdą, bo w przeciwnym razie jest _ trochę pusta _.

_ Wolność to nie libertynizm _, ale _ solidarność, miłość i prawda _ - mówił Benedykt XVI. Wyraził opinię, że w Europie Środkowo-Wschodniej _ ta koncepcja wolności musi zostać jeszcze wypracowana _.

ZOBACZ TAKŻE: Obama: Uratowaliśmy światową gospodarkę
Zaś w odniesieniu do obecnego kryzysu gospodarczego papież mówił, że konieczne jest _ poczucie odpowiedzialności silniejsze od chęci zysku, poczucie odpowiedzialności silniejsze niż egoizm _.

Benedykt XVI w drodze do Czech, gdzie 66 procent mieszkańców deklaruje się jako niewierzący, stwierdził, że Kościół katolicki jest tam _ twórczą mniejszością, zdolną do przesiąknięcia przyszłości także poprzez dialog z agnostykami _.

Zauważył, że katolicyzm jest _ dziedzictwem wartości, które nie należy do przeszłości, lecz stanowi rzeczywistość żywą i aktualną _.

Pytany przez dziennikarzy o stan swego nadgarstka, złamanego w lipcu w następstwie upadku, papież odparł: _ nie odzyskałem jeszcze w pełni sprawności ręki, ale mogę już jeść i pisać _. Przyznał: _ ciężko mi było, gdy nie mogłem pisać przez sześć tygodni _. Zapewnił, że teraz pracuje już nad drugą częścią książki _ Jezus z Nazaretu _.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)