Notowania

jordania
08.05.2009 15:26

Papież w Ziemi Świętej. Na początek Jordania

Benedykt XVI uda się jeszcze do Izraela i Autonomii Palestyńskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Rozpoczęła się papieska wizyta w Ziemi Świętej. Samolot z Benedyktem XVI wylądował na lotnisku w Ammanie. Jordania jest pierwszym etapem pielgrzymki papieża, który później odwiedzi jeszcze Izrael i Autonomię Palestyńską. *

Wizyta określana jest jako bardzo trudna, bo Benedykt XVI spotka się z muzułmanami, którzy mają mu za złe, że 3 lata temu w Ratyzbonie połączył ich religię z przemocą.

Z kolei Żydzi mają do papieża pretensje o zdjęcie ekskomuniki z biskupa-lefebrysty Wiliama Richardsona i o zamiar beatyfikacji Piusa XII.

Na lotnisku w Ammanie papieża powitał król Jordanii Abdullah wraz z królową Ranią. Monarcha powiedział, że wiąże z wizytą Benedykta XVI wielkie nadzieje, związane z pracą na rzecz pokoju w regionie.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Blair krytykuje papieża za postawę wobec homoseksualizmu ]( http://news.money.pl/artykul/blair;krytykuje;papieza;za;postawe;wobec;homoseksualizmu,244,0,442612.html )

Benedykt XVI podziękował za przyjęcie w Jordanii i złożył królowi gratulacje z okazji 10-lecia wstąpienia na tron. Zapewnił też, że darzy najgłębszym szacunkiem społeczności muzułmańskie.

Po ceremonii powitania na lotnisku papież pojechał do centrum maryjnego _ Królowa Pokoju _. Przywitały go tam tłumy chrześcijan, którzy przyjechali ze wszystkich miast Jordanii, ale także z Iraku, Libanu i Niemiec.

Po południu Benedykt XVI zostanie przyjęty przez rodzinę królewską w pałacu w centrum Ammanu.

Tagi: jordania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz