Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samoobrona
24.11.2007 17:41

Partia Regionów - nowa Samoobrona bez Leppera

Byli prominentni działacze Samoobrony z Krzysztofem Filipkiem na czele zamierzają tworzyć nową partię.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radosław Pietruszka)

*"Chcemy tworzyć partię spełniającą oczekiwania działaczy i wyborców. Została podjęta decyzja o powołaniu partii, która będzie się nazywała Partią Regionów" - poinformował dotychczasowy polityk SamoobronyKrzysztof Filipek. *
W Skład komitetu założycielskiego ugrupowania wchodzą dotychczasowi niektórzy szefowie rad wojewódzkich Samoobrony i byli posłowie tego ugrupowania.

ZOBACZ TAKŻE:
Działacze opuszczają Leppera i SamoobronęFilipek zapowiedział, że w Partii Regionów decyzje będą zapadać "na dole, w powiatach województwach, okręgach". Władza wybrana na kongresie będzie "reprezentować partię na zewnątrz i realizować uchwały podjęte na kongresie" - mówił. Poinformował, że pierwszy kongres partii odbędzie się "w niedługim czasie", najprawdopodobniej po nowym roku, po rejestracji partii i spotkaniach w terenie i województwach.

"Tworzymy nową jakość, w sposób zdecydowany odchodzimy od stylu zarządzania jaki był w Samoobronie" - zaznaczył Filipek. "Samoobrona została odrzucona przez wyborców" - podkreślił. "My nie chcemy iść ani do PSL, PiS czy PO, chcemy działać razem. Działaliśmy na rzecz jedności i chcemy to utrzymać" - zaznaczył Filipek.

Według Filipka, osoby tworzące Partię Regionów nie mają poczucia, że uciekają z tonącego okrętu. "My budujemy nowy okręt" - podkreślił była prawa rękaAndrzeja Leppera.

Do grupy, która zamierza założyć nową partię zaliczają się m.in.Andrzej Grzesik, Norbert Drozd,Józef Stępkowski,Bolesław Borysiuk,Danuta Hojarska,Lech Szymańczyk,Janusz Wójcik, Wiesław Marzec. Filipek powiedział, że w nowej partii nie ma miejsca dlaRenaty BegeriJanusza Maksymiuka.

Lepper: Nie załamujemy rąk i nie będziemy rozpaczać

Tak zapowiedź powstania nowej partii skomentował szef Samoobrony, Andrzej Lepper. Jego zdaniem szkoda zajmować się osobami, które "nie wytrzymują presji, i którym zrobiło się za ciasno w Samoobronie.

"Ci wszyscy, którzy byli 6 lat w parlamencie z ramienia Samoobrony, nie mają odwagi by stanąć przed Radą Krajową i powiedzieć prawdę" - dodał Lepper.

Szef Samoobrony podkreślił, że objeżdża cały kraj i ma odwagę stanąć przed każdym i porozmawiać, nawet jeżeli ten ma uwagi krytyczne.

"Ci co uważają, że będzie lepiej jak stworzą nową partię i nic ich nie będzie łączyć z jedną czy drugą wymyśloną aferą nie zmażą z czoła napisu Samoobrona" - podkreślił Lepper. "Każdy go ma. Nie ma takiego środka chemicznego, który ten napis zmaże. Są naznaczeni" - dodał były wicepremier.

"Tym, którzy chcą się jednoczyć i zakładać nowe partie życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia" - powiedział Lepper.

Tagi: samoobrona, filipek, hojarska, lepper, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz