Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
27.08.2009 13:30

Pastusiak przeciw wykorzystaniu Putina. Do "bijatyki"

Polityk SLD uważa, że rząd dobrze reaguje na nowe publikacje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Waldemar Deska)

Wiceprzewodniczący SLD Longin Pastusiak podkreśla, że nie można wykorzystywać wizyty Władimira Putina do politycznej _ bijatyki _.

Tym samym polityk odniósł się do kontrowersyjnych opinii, dotyczących przyczyn wybuchu drugiej wojny światowej, jakie pojawiają się od tygodnia w rosyjskich mediach.

Pastusiak powiedział, żerosyjska interpretacja historyczna jest dla Polski przykra i krzywdząca. Jak podkreślił, bez względu na publikacje rosyjskich historyków, Rosja powinna być dla Polski partnerem strategicznym.

Pastusiak pozytywnie ocenił stanowisko rządu w sprawie pojawiających się w rosyjskich mediach kontrowersyjnych opinii na temat drugiej wojny światowej. Jak powiedział, powściągliwe stanowisko rządu jest właściwe.

Wcześniej wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Kremer nie zgodził się z opinią posłów, że Polska ma do czynienia z masowymi atakami rosyjskich mediów. Podsekretarz stanu w MSZ podkreślił, że nie należy opinii niektórych rosyjskich historyków i publicystów traktować jak oficjalnego stanowiska władz Rosji.

Ataki rosyjskich mediów na Polskę przed 70. rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej nie ustają. Dzisiaj wypowiedziała się związana z Kremlem historyk Natalia Narocznicka. Obarczyła ona Niemcy współodpowiedzialnością za mord dokonany przez radziecki NKWD na polskich oficerach w Katyniu.

Profesor Narocznicka, która jest członkiem utworzonej przez prezydenta Dmitrija Miedwiediewa komisji do spraw przeciwdziałania próbom fałszowania historii na szkodę Rosji, powiedziała, że w Katyniu zaistniały przestępstwa NKWD, ale - jak powiedziała - _ nazistowskie przestępstwa też zostawiły tam swój ślad. _

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: polska, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz