Notowania

pawlak
10.02.2010 07:09

Pawlak powalczy o prezydenturę

Wicepremier prawdopodobnie w czerwcu ogłosi, że kandyduje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta RP najprawdopodobniej będzieWaldemar Pawlak.

Z informacji dziennika _ Polska _wynika, że wicepremier w czerwcu ogłosi, że kandyduje.

Zdaniem dziennika, Pawlak przyjął strategię zaprzeczania, jakoby miał kandydować na prezydenta po to, by przetrwać w tyglu przedwyborczych spekulacji.

Teraz odwraca uwagę, mówiąc o innych kandydatach takich, jakEwa KierzkowskaczyJolanta Fedak, które mogłyby się ubiegać o najwyższy urząd w państwie. Informatorzy dziennika twierdzą, że po wycofaniu się Tuska z wyścigu, Pawlak poczuł, iż może ponownie zagrać o największą stawkę.

Co Tusk proponowałLechowi Kaczyńskiemu?

Dziennik pisze także o tym, że na początku grudniaDonald Tuskzaproponował Lechowi Kaczyńskiemu, by obaj zrezygnowali ze startu w wyborach prezydenckich.

ZOBACZ TAKŻE: Pałac nie dla Tuska, internauci chcą SikorskiegoZ informacji gazety wynika, że rozmowa w cztery oczy miała miejsce przy okazji konsultacji w sprawie zmian w konstytucji.

Premier miał uzasadniać prezydentowi swoją propozycję tym, że _ napięcie między nimi _ jest źle odbierane przez Polaków. Według gazety, Lech Kaczyński jednak nie przystał na ofertę.
Inne źródła _ Polski _ podają, że Tusk zaproponował, by wycofanie się obu polityków z walki o prezydenturę połączyć ze zmianą konstytucji. Premier zaproponował zmianę trybu wyboru głowy państwa. Wybory powszechne zastąpiłoby głosowanie Zgromadzenia Narodowego. Wraz ze zmianą sposobu wybierania, Donald Tusk zaproponował ograniczenie uprawnień prezydenta.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Decyzja Komorowski czy Sikorski już za tydzień? ]( http://news.money.pl/artykul/decyzja;komorowski;czy;sikorski;juz;za;tydzien,155,0,585627.html )
* [ Szmajdziński: Nie ma Tuska i szanse wyrównane ]( http://news.money.pl/artykul/szmajdzinski;nie;ma;tuska;i;szanse;wyrownane,222,0,585182.html )
* [ Kolejny sondaż nie daje Kaczyńskiemu szans na reelekcję ]( http://news.money.pl/artykul/kolejny;sondaz;nie;daje;kaczynskiemu;szans;na;reelekcje,101,0,576613.html )

Tagi: pawlak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz