Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pielęgniarki
28.06.2007 13:48

Pielęgniarki: Będą podwyżki, przerwiemy strajk

Zarząd Krajowy Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych zdecydował, że warunkiem przerwania protestu przed Kancelarią Premiera są podwyżki pensji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Tomasz Paczos)

Rzeczniczka Związku Ewa Obuchowska powiedziała, że po wczorajszych rozmowach wciąż nie wiadomo na co mogą liczyć pielęgniarki. "Możemy mówić 50, 100 procent, ale to tylko hasło, które nic nie znaczy" - mówi Obuchowska i dodaje, że związek oczekuje deklaracji od strony rządowej na piśmie.

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych zdecydował też, że strajk głodowy i protestu w miasteczku namiotowym będą kontynuowane.* *
Zdaniem strony związkowej kolejne osoby są gotowe do podjęcia głodówki. Ta forma protestu może zostać zakończona tylko wtedy, gdy będzie gwarancja podwyżek płac dla pielęgniarek.

_ Pielęgniarki mają zgodę na protest (czyli miasteczko namiotowe) do 15 lipca. _

Prawnicy i negocjatorzy związku analizują przedstawione przez rząd w środę propozycje. Chodzi m.in. o ustawę, która zapewnia utrzymanie przyznanych pracownikom medycznym w ubiegłym roku 30-procentowych podwyżek.

W 10. dniu protestu przed kancelarią premiera jest kilkaset osób, głównie pielęgniarek, ale też lekarzy, techników i analityków medycznych. Do tej pory strajk głodowy podjęło 5 pielęgniarek.

Tagi: pielęgniarki, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz