Notowania

PiS chce wyjaśnień w sprawie PZPN

Prawo i Sprawiedliwość pyta resort sporu, czy wie jak zapobiec chaosowi w polskiej piłce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Prawo i Sprawiedliwość domaga się od ministra sportu wyjaśnień dotyczących sytuacji w PZPN. Wczoraj UEFA i FIFA poinformowały, że nie uznają ustanowienia kuratora w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Decyzję o zawieszeniu władz PZPN podjął Trybunał Arbitrażowy PKOL po kontroli przeprowadzonej na wniosek ministra sportu. WedługMirosława Drzewieckiego, kontrola ta wykazała wiele nieprawidłowości i naruszeń prawa.

Poseł PiSAdam Hofmanpytał na spotkaniu z dziennikarzami ministra Drzewieckiego między innymi o to, kto w tej sytuacji powinien być szefem PZPN i jakie ma pomysły na to by zapobiec chaosowi. Zarzucił też ministrowi wprowadzenie opinii publicznej w błąd, gdy mówił, że konsultował swoje decyzje z piłkarskimi federacjami. Poseł Hofman pytał też, czy _ w tle _ nie chodzi o prawa do transmisji z meczów i innego rodzaju kontrakty, co do których decyzje będzie podejmował PZPN.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Znamy kandydatów na szefa PZPN ]( http://news.money.pl/artykul/znamy;kandydatow;na;szefa;pzpn,157,0,373917.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Posłowie PiS podejrzewają ministra o PR-owskie posunięcia. Poseł Hofman zilustrował to dowcipem na temat budowy autostrad: zamiast je budować PO postawi przy granicy niemieckiej, na drodze krajowej znak _ autostrada - zwężenie na odcinku 680 kilometrów _. Zdaniem posłów PiS, taką metodą polskiej piłki zreformować się nie da.

UEFA i FIFA poinformowały, że za szefa Polskiego Związku uważają wciąż Michała Listkiewicza i tylko on ma prawo reprezentować polską piłkę za granicą.

Tagi: mirosław michał drzewiecki, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz