Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PiS: Deklaracja CDU godzi w fundamenty Unii

0
Podziel się:

Kaczyński pisze list do Tuska, z apelem o wystąpienie PO z frakcji Europejskiej Partii Ludowej.

PiS: Deklaracja CDU godzi w fundamenty Unii
(PAP/Paweł Supernak)

>Jarosław Kaczyńskizaproponował przygotowanie wspólnego stanowiska wszystkich partii parlamentarnych wobec tekstu deklaracji przedwyborczej CDU. Zapowiedział też, że wyśle list doDonalda Tuska, w którym znajdzie się oficjalny apel o wystąpienie PO z frakcji Europejskiej Partii Ludowej.

Prezes PiS-u poinformował, że jego partia będzie namawiać partie zasiadające w Sejmie, żeby przygotować wspólny list do władz CDU. W stanowisku polskich partii miałoby się znaleźć stwierdzenie, że niedawna deklaracja programowa CDU/CSU godzi w fundamenty Unii Europejskiej.

Prezes PiS-u przypomniał, że państwa członkowskie Unii Europejskiej wyrzekają się roszczeń terytorialnych, a według niego wezwanie przez CDU do potępienia przesiedleń po II wojnie światowej zmierza do rewizji postanowień traktatów kończących II wojnę. List miałby zostać wręczony Ageli Merkel, na przykład 4 czerwca przy okazji jej wizyty z okazji rocznicy wyborów z 1989 roku.

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jeśli Platforma Obywatelska nie poprze pomysłu jego partii, narazi się na ostracyzm ze strony PiS-u. Prezes Kaczyński zapowiedział, że w takiej sytuacji jakakolwiek współpraca PiS-u z politykami PO będzie niemożliwa.

eurowybory
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)