Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS domaga się debaty o służbie zdrowia

0
Podziel się:

Jeśli debaty nie będzie, PiS złoży wniosek o wotum nieufności wobec minister zdrowia.

PiS domaga się debaty o służbie zdrowia
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef klubu parlamentarnego PiSPrzemysław Gosiewskizapowiedział, że jeśli na początku lipca w Sejmie nie będzie debaty na temat służby zdrowia, PiS rozważy złożenie wniosku o wotum nieufności wobec minister zdrowia Ewy Kopacz.

Gosiewski powiedział, że jego partia złożyła już wniosek o przeprowadzenie w Sejmie debaty na temat służby zdrowia u marszałka SejmuBronisława Komorowskiego.

- _ Będziemy domagać się, aby minister zdrowia mogła przedstawić jasne wyjaśnienia odnośnie ochrony służby zdrowia. Sądzę, że pani minister nie będzie unikała debaty i uciekała. Gdyby jednak unikała tej ważnej dyskusji w Sejmie, będziemy gotowi do korzystania z innych, bardziej radykalnych kroków, które są dziś możliwe w parlamencie, nie wykluczając również wotum nieufności wobec minister Ewy Kopacz _ - powiedział Gosiewski.

Szef klubu PiS zarzucił koalicji PO-PSL _ bezradność w zakresie zmian, które poprawiałyby kondycję służby zdrowia _ i skrytykował zapowiedzi dotyczące przekształceń szpitali. Jego zdaniem przy braku jakichkolwiek zasad - _ komercjalizacji i prywatyzacji szpitali, tego typu działanie może zakończyć się grabieżą majątku _. Minister zdrowia Gosiewski zarzucił nieprzygotowanie koszyka gwarantowanych świadczeń zdrowotnych.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)