Notowania

współpraca
10.12.2009 17:11

PiS gotowy do rozmów z Markiem Jurkiem

Jarosław Kaczyński nie wyklucza współpracy z liderem Prawicy Rzeczypospolitej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Prezes PiSJarosław Kaczyńskipowiedział w czwartek, że jest gotowy do rozmów o współpracy z liderem Prawicy Rzeczypospolitej Markiem Jurkiem, ale się ich _ nie doprasza _. Uważa też, że obarczenie go przez byłego marszałka Sejmu odpowiedzialnością za zamknięcie możliwości współpracy między PiS i Prawicą to _ operacja manipulacyjna _. *

Podczas czwartkowej konferencji prasowej w Olsztynie Kaczyński w ten sposób odniósł się do środowego oświadczenia byłego polityka PiS, obecnie lidera Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka, w którym napisał on o _ zamknięciu inicjatywy dwupartyjnej współpracy Prawicy i PiS _ i winą za to obarczył prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

*Pod koniec listopada Polska Plus i Prawica Rzeczypospolitej *zadeklarowały gotowość do rozmów z PiS o bliższej niż dotychczas współpracy. Była to reakcja na słowa Jarosława Kaczyńskiego, który podczas spotkania z mieszkańcami Raciborza wyraził nadzieję, że niedługo uda mu się spotkać z politykami, którzy wcześniej opuścili PiS, czyli m.in. z Markiem Jurkiem iLudwikiem Dornem.
Mówiąc o kulisach aranżowania spotkania z Jurkiem Jarosław Kaczyński powiedział, że _ pewna osoba _, której personaliów nie ujawni zaproponowała mu spotkanie w swoim mieszkaniu _ z przedstawicielami tych grup, które odłączyły się od Prawa i Sprawiedliwości _.

_ - Ja wyraziłem na to zgodę i takie spotkanie miało się odbyć. Następnie ta osoba do mnie zadzwoniła i stwierdziła, że tamci panowie odwołali to spotkanie. A teraz czytam komunikat pana Jurka, że myśmy coś zrywali. Pan Jurek tutaj prowadzi operację manipulacyjną, próbuje zrzucić na nas to, czego sam dokonał, czemu jest winien. Nasza postawa jest jasna: jesteśmy gotowi zawsze rozmawiać _ - powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zaznaczył, że do dziś ludzie, którzy _ wyszli z PiS _ utworzyli już trzy formacje: Polskę Plus, Polskę XXI i Prawicę Rzeczypospolitej. _ - My sądzimy, że ludzie, którzy robią coś takiego bardzo, ale to bardzo, źle służą naszemu krajowi _ - ocenił J.Kaczyński. Zastrzegł jednak, że jeśliMarek Jurekzmieni zdanie, to usiądzie z nim do rozmów. _ Teraz nie, bo w tej chwili to wyglądałoby tak, że się dopraszam tych rozmów, a ja się nie dopraszam _ - powiedział.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: współpraca, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz