Notowania

ferdynand rymarz
29.07.2008 14:33

PiS i PO wzorowo rozliczyły się z pieniędzy

Żeby dostać pieniądze z budżetu, partie bez wahania oddają swoim darczyńcom wątpliwe wpłaty, które kwestionuje Państwowa Komisja Wyborcza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Rybczyński)

Żeby dostać pieniądze z budżetu, partie bez wahania oddają swoim darczyńcom _ wątpliwe wpłaty _, które kwestionuje Państwowa Komisja Wyborcza.

Państwowa Komisja Wyborcza zakończyła badanie sprawozdań finansowych partii politycznych.

Ferdynand Rymarz, przewodniczący PKW mówi, że najbardziej wzorowe sprawozdania przedstawiły Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska.

Odrzucenie sprawozdania przez PKW oznaczałoby dla partii utratę subwencji z budżetu państwa. W ubiegłym roku los taki spotkał PiS i SLD.

Tym razem kłopoty ma Samoobrona, Polska Partia Pracy oraz Partia Kobiet.
Nie wiadomo jeszcze, co będzie ze sprawozdaniem LPR. Nie zostało jeszcze zbadane przez Komisję. Zajmie się nim 18 sierpnia.

POSŁUCHAJ, jakie problemy z LPR ma Ferdynand Rymarz:

Przewodniczący PKW podkreślił, że żadna partia nie zwlekała z oddawaniem - jak to określił - wątpliwych wpłat. Partie muszą zwrócić pieniądze w ciągu 30 dni, jeśli nie chce, by Komisja odrzuciła jej sprawozdanie. Ferdynand Rymarz powiedział, że partie zwracają nawet 600 tysięcy i więcej.

*POSŁUCHAJ, co Ferdynand Rymarz mówi o _ wątpliwych wpłatach _: *

Sprawozdania musiały złożyć 83 partie. 8 partii obowiązku nie dopełniło.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Posłowie nie zasługują na wakacje ]( http://news.money.pl/artykul/poslowie;nie;zasluguja;na;wakacje,50,0,358194.html )
Tagi: ferdynand rymarz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz