Notowania

PiS
03.10.2008 08:37

"PiS jak pijany płotu trzyma się swojej mantry"

Sławomir Nowak uważa, że stanowisko PiS w sprawie kryzysu jest niebezpieczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Szef gabinetu politycznego premieraSławomir Nowakuważa, że propozycja spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiegoz szefem rządu jest ciekawa, ale - jak zastrzegł - została złożona w abstrakcyjnej formie.

_ - Nie ma żadnego formalnego wystąpienia o takie spotkanie. Żyjemy w kręgu cywilizacji łacińskiej i są pewne formy zapraszania, spotykania się _ - powiedział Nowak w RMF FM.

Wczoraj prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że jego klub wycofuje wnioski o odwołanieBronisława Komorowskiegoi Stefana Niesiołowskiego(obaj z PO). Jak mówił, jest to _ gest dobrej woli _ mający skłonić pozostałe ugrupowania sejmowe - PO, PSL i SLD - do podjęcia rozmów w sprawie kryzysu finansowego. Dodał, że _ byłby rad _ gdyby doszło do rozmowy z premieremDonaldem Tuskiem.

W odpowiedzi szef klubu POZbigniew Chlebowskizaproponował Prawu i Sprawiedliwości dziesięciopunktowy pakt gospodarczy, który - jak powiedział - można zrealizować jeszcze w październiku.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Rostowski ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rostowski;nie;straszcie;polakow;widmem;krachu,136,0,374152.html )[ : Nie straszcie Polaków widmem krachu ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rostowski;nie;straszcie;polakow;widmem;krachu,136,0,374152.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

_ - Przyjmujemy ofertę. Zapraszamy PiS do współpracy przy reformach gospodarczych _ - powiedział Nowak. Nie powiedział jednak wprost, czy dojdzie do spotkania premiera z Jarosławem Kaczyńskim.

Nowak podkreślił, że politycy PiS niepotrzebnie straszą Polaków kryzysem gospodarczym. _ - PiS jak pijany płotu trzyma się swojej mantry, że Polsce zagraża niebezpieczeństwo. To nieodpowiedzialne i niebezpieczne _ - ocenił.

Tagi: PiS, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz