Notowania

pis
22.04.2006 16:45

PiS kontra korporacje

Będziemy dążyć do zmiany konstytucji, a następnie do powrotu do tych wszystkich ustaw, które umożliwiają otwarcie korporacji prawnych, ale z czasem i innych korporacji - zapowiada Jarosław Kaczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Będziemy dążyć do zmiany konstytucji, a następnie do powrotu do tych wszystkich ustaw, które umożliwiają otwarcie korporacji prawnych, ale z czasem i innych korporacji - zapowiada Jarosław Kaczyński. *

Prezez PiS twierdzi, że decyzja Trybunału blokuje dostęp młodych osób do zawodu adwokata.W dalszej kolejności wysokie ceny ograniczają konstytucyjne prawo obywateli do opieki prawnej. Dlatego jego partia będzie dążyć do zmiany w konstytucji. Jarosław Kaczyński wyraża jednocześnie nadzieję, że także opozycja poprze te zmiany.

PiS chce zmian w artykule, który mówi, że w drodze ustawy można tworzyć samorządy zawodowe reprezentujące osoby wykonujące zawody zaufania publicznego i sprawujące pieczę nad należytym ich wykonywaniem. Zdaniem PiS, zapis ten daje nadmierne uprawnienia korporacjom, między innymi, prawniczym.

Tagi: pis, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz