Notowania

zalewski
08.06.2009 13:18

PiS kontra Zalewski. Pozew umorzony

Sąd uznał, że złożony w trybie wyborczym pozew po wyborach jest już nieaktualny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Sąd Okręgowy w Warszawie umorzył złożony w trybie wyborczym pozew komitetu wyborczego PiS przeciwko warszawskiemu kandydatowi PO do europarlamentu Pawłowi Zalewskiemu.

Sąd uznał, że z powodu zakończenia kampanii wyborczej wydanie orzeczenia jest bezprzedmiotowe.

Strony nie stawiły się w sądzie.

Komitet wyborczy PiS złożył pozew w miniony piątek, w ostatnim dniu kampanii, w związku z wypowiedzią Zalewskiego, który tego samego dnia podczas konferencji prasowej powiedział: _ przez ostatnie tygodnie kampanii wyborczej wydano miliony złotych, aby wszystkim Polakom wmówić, że istotą stosunków polsko-niemieckich jest konflikt, a różne firmy PR-owskie na zlecenie naszych konkurentów pracowały na to, aby wmówić Polakom, że Niemcy kwestionują polsko-niemiecką granicę _.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Kwaśniewski o lewicy: Wynik przyzwoity ]( http://news.money.pl/artykul/kwasniewski;o;lewicy;wynik;przyzwoity,225,0,457953.html )
* [ Pawlak zadowolony. "Koalicja trzyma dobry styl" ]( http://news.money.pl/artykul/pawlak;zadowolony;koalicja;po-psl;trzyma;dobry;styl,204,0,457932.html )
* [ Ziobro: W PiS być może potrzeba odsunąć kilka osób ]( http://news.money.pl/artykul/ziobro;w;pis;byc;moze;potrzeba;odsunac;kilka;osob,197,0,457925.html )

PiS uznał te słowa za krzywdzące i domagał się zakazu rozpowszechniania takich informacji, oraz przeprosin.

Sąd umarzając postępowanie uznał, że wnioski w trybie wyborczym mogą być rozpoznawane jedynie w okresie kampanii wyborczej, a ta zakończyła się w miniony piątek. Zdaniem sądu, uzasadnia to uznanie, iż wydanie orzeczenia w tej sprawie wydaje się bezprzedmiotowe.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w niedzielę.

WYNIKI EUROWYBORÓW DO PE
*Platforma zwycięża w eurowyborach * Dane z 98,9 proc. obwodów do głosowania wskazują, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego PO zdobyła 44,4 proc. głosów
*Prawica rządzi w Europie * Austria, Bułgaria, Czechy, Francja, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Wielka Brytania - we wszystkich tych państwach prawica lub centroprawica wygrała Wybory do Europarlamentu
Tagi: zalewski, eurowybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz