Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS kontra Zalewski. Pozew umorzony

0
Podziel się

Sąd uznał, że złożony w trybie wyborczym pozew po wyborach jest już nieaktualny.

PiS kontra Zalewski. Pozew umorzony
(PAP/Leszek Szymański)
bDKyGhyZ

Sąd Okręgowy w Warszawie umorzył złożony w trybie wyborczym pozew komitetu wyborczego PiS przeciwko warszawskiemu kandydatowi PO do europarlamentu Pawłowi Zalewskiemu.

Sąd uznał, że z powodu zakończenia kampanii wyborczej wydanie orzeczenia jest bezprzedmiotowe.

Strony nie stawiły się w sądzie.

bDKyGhzb

Komitet wyborczy PiS złożył pozew w miniony piątek, w ostatnim dniu kampanii, w związku z wypowiedzią Zalewskiego, który tego samego dnia podczas konferencji prasowej powiedział: _ przez ostatnie tygodnie kampanii wyborczej wydano miliony złotych, aby wszystkim Polakom wmówić, że istotą stosunków polsko-niemieckich jest konflikt, a różne firmy PR-owskie na zlecenie naszych konkurentów pracowały na to, aby wmówić Polakom, że Niemcy kwestionują polsko-niemiecką granicę _.

ZOBACZ TAKŻE:

PiS uznał te słowa za krzywdzące i domagał się zakazu rozpowszechniania takich informacji, oraz przeprosin.

bDKyGhzh

Sąd umarzając postępowanie uznał, że wnioski w trybie wyborczym mogą być rozpoznawane jedynie w okresie kampanii wyborczej, a ta zakończyła się w miniony piątek. Zdaniem sądu, uzasadnia to uznanie, iż wydanie orzeczenia w tej sprawie wydaje się bezprzedmiotowe.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w niedzielę.

WYNIKI EUROWYBORÓW DO PE
*Platforma zwycięża w eurowyborach * Dane z 98,9 proc. obwodów do głosowania wskazują, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego PO zdobyła 44,4 proc. głosów
*Prawica rządzi w Europie * Austria, Bułgaria, Czechy, Francja, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Wielka Brytania - we wszystkich tych państwach prawica lub centroprawica wygrała Wybory do Europarlamentu
bDKyGhzC
eurowybory
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)