Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gosiewski
04.08.2007 17:13

PiS: Losy koalicji w rękach LPR i Samoobrony

W ocenie wicepremiera Przemysława Gosiewskiego obecna koalicja rządowa wciąż działa i będzie trwała, dopóki taka będzie wola koalicjantów. Tak wicepremier odpowiedział na pytanie dziennikarzy o stan obecny i przyszłość koalicji PiS z Samoobroną i LPR.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)

*W ocenie wicepremiera Przemysława Gosiewskiego obecna koalicja rządowa wciąż działa i będzie trwała, dopóki taka będzie wola koalicjantów. Tak wicepremier odpowiedział na pytanie dziennikarzy o stan obecny i przyszłość koalicji PiS z Samoobroną i LPR. *

"Uważam, że jest wiele przesłanek, by ta koalicja trwała" - powiedział wicepremier, który przyjechał w sobotę do Szczecina, by m.in. wziąć udział w rozpoczęciu wielkiego zlotu żaglowców - finału The Tall Ships' Races.

Podkreślił jednak, że dalsze funkcjonowanie koalicji będzie uzależnione od tego, czy partnerzy koalicyjni będą lojalni wobec PiS. Miernikiem tego ma być jego zdaniem to, czy koalicjanci przyjmą warunki, postawione im przez premiera Jarosława Kaczyńskiego. Gosiewski wymienił m.in. niepopieranie wniosku o powołanie komisji śledczej ws. akcji CBA w resorcie rolnictwa i głosowanie za uchyleniem immunitetu parlamentarzystom w sytuacjach, gdy są np. podejrzenia o korupcję.

Gosiewski pytany, co się stanie w sytuacji, gdy koalicjanci nie dotrzymają tych warunków przyznał, że jednym z wariantów są przedterminowe wybory. Dopytywany o ich ewentualny termin wicepremier oświadczył, że według niego lepiej byłoby, gdyby te wybory odbyły się wiosną.

Tagi: gosiewski, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz