Notowania

PiS
10.05.2009 16:17

PiS odpowiada Tuskowi. "Chce przykryć swoje błędy"

Cymański: Propozycja to chwyt propagandowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Za próbę przykrycia błędnej decyzji o przeniesieniu rocznicowych obchodów 4 czerwca z Gdańska do Krakowa uznają politycy Prawa i Sprawiedliwości propozycjęDonalda Tuska, aby w przyszłą niedzielę doszło w regionach do debat liderów list wyborczych PO i PiS.

Formalnej decyzji władz PiS o odrzuceniu propozycji Tuska - nie ma.

_ - Nie odrzucam, nie wykluczam, ale mam nieodparte wrażenie, że propozycja premiera jest niczym innym niż próbą przykrycia złych decyzji, jak choćby tej o przeniesieniu czerwcowych obchodów z Gdańska do Krakowa. Premier ima się wszelkich sposobów, aby podwyższyć swoje notowania _ - powiedział rzecznik klubu PiSMariusz Błaszczak.

Przewodniczący zarządu głównego PiSJoachim Brudziński poinformował, że decyzji władz partii ws. propozycji Tuska jeszcze nie ma, ale sam jest wobec niej sceptyczny.

_ - Po co Zbigniew Ziobromiałby debatować w Krakowie z Różą Thun, kandydatką zupełnie egzotyczną dla Małopolski i dla konserwatywnego Krakowa? To byłoby zupełnie niepotrzebne dodawanie jej splendoru" - ocenił Brudziński. _

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Chlebowski: Nie ma umowy z Włochami ws. szefa PE ]( http://news.money.pl/artykul/chlebowski;nie;ma;umowy;z;wlochami;ws;szefa;pe,34,0,450338.html )
* [ Kaczyński w spocie Palikota. Popiera PO ]( http://news.money.pl/artykul/kaczynski;w;spocie;palikota;popiera;po,11,0,450315.html )
* [ Tusk o pozytywnym romantyzmie. I o stoczniach ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;o;pozytywnym;romantyzmie;i;o;stoczniach,147,0,450195.html )

_ Podkreślił też, że kampanii wyborczej nie prowadzi się przez pyskówki - a do tego - ocenił, sprowadziłaby się w wielu regionach debata z kandydatami Platformy.
_ _ - To taki propagandowy chwyt premiera. Zresztą apel to nie rozkaz. Lepiej niech premier pokaże, co dobrego zdziałał przez ostatnie dwa lata _ - dodałTadeusz Cymański. _Z kolei rzecznik PiSAdam Bielanpowiedział w TVN24, że jako lider listy PiS na Mazowszu i bardzo chętnie weźmie udział w debacie z liderem listy Platformy - Jackiem Kozłowskim.
_ _ Podkreślił jednocześnie, że zarówno w przypadku Jacka Kozłowskiego, jak i w przypadku Danuty Huebner - jedynki PO w Warszawie - jest pewien problem.
_ - Pan Kozłowski jest nadal wojewodą mazowieckim i mimo tego, że został oficjalnie zarejestrowany jako kandydat do PE, wciąż nie został odwołany, ani nie poszedł na urlop. To jest zachowanie skandaliczne _ - uważa Bielan. _ Podkreślił, że kilka tygodni temu rzecznik rząduPaweł Graś zapowiadał, że gdy Jacek Kozłowski zostanie zarejestrowany w wyborach do PE jako oficjalny kandydat, nie będzie wykorzystywał urzędu wojewody do prowadzenia kampanii. - _ Więc gdy tylko Jacek Kozłowski zrezygnuje z funkcji wojewody jestem gotowy spotkać się z nim na takiej debacie _ - zaznaczył rzecznik PiS.

Dodał, że podobna sytuacja jest z Danutą Huebner w Warszawie. _ - _ Mój kolega Michał Kamiński, który jest liderem listy PiS w Warszawie zrezygnował z funkcji sekretarza stanu w Pałacu Prezydenckim _ - zaznaczył. _ - W przypadku pana Kozłowskiego, pani Huebner, chcielibyśmy wiedzieć czy debatujemy z kandydatami PO do PE - a chcielibyśmy, żeby takie debaty się odbyły, zgadzam się tutaj w pełni z premierem Tuskiem, że wyborcy mają prawo poznać poglądy kandydatów - czy też debatujemy odpowiednio z wojewodą mazowieckim i komisarzem UE _ - mówił Bielan. _ _ _ _ _

Tagi: PiS, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz