Notowania

pis
10.09.2008 14:47

PiS: PO blokuje projekty ustaw opozycji

Z 83 złożonych przez PiS projektów odrzucono lub zablokowano już 62.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Prawo i Sprawiedliwość zarzuca Platformie Obywatelskiej, że blokuje prace nad projektami ustaw tylko dlatego, że są autorstwa opozycji, a nie ze względów merytorycznych.

Posłowie PiS zwracają uwagę, że z 83 złożonych przez tę partię projektów odrzucono lub zablokowano od początku kadencji obecnego Sejmu już 62. Wśród nich są ustawy ułatwiające inwestycje budowlane czy projekt przyznający najbiedniejszym zapomogę pieniężną.

PosełPaweł Poncyljuszskrytykował zapowiedzi koalicji o przeprowadzeniu przez Sejm w październiku 120 projektów ustaw. Według Poncyljusza planowane rozwiązania, przyjęte głównie w komisji _ Przyjazne Państwo _, wprowadzają jedynie drobne zmiany i zostaną ostatecznie zastąpione przez całościowe projekty rządowe. _ - Mamy dużo szumu, dużo numerów druków, cyferek, a jak wszystko się ściśnie to wychodzą jeden lub dwa projekty _ - dodał poseł.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Rząd przyspiesza. Czas na konkrety ]( http://news.money.pl/artykul/rzad;przyspiesza;czas;na;konkrety,173,0,369069.html )
* [ Tusk skończy "załatwianie roboty po znajomości" ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;skonczy;zalatwianie;roboty;po;znajomosci,132,0,369028.html )
* [ Premier wymieni najsłabsze ogniwa ]( http://news.money.pl/artykul/premier;wymieni;najslabsze;ogniwa,164,0,366756.html )
* [ Nowak: Koalicja wisi na grubym warkoczu ]( http://news.money.pl/artykul/nowak;koalicja;wisi;na;grubym;warkoczu,219,0,366555.html )
* [ Wiadomości z kraju na Twojej stronie www! ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Zdaniem Prawa i Sprawiedliwości dla Platformy najważniejszy jest efekt propagandowy. _ Obawiamy się, że chodzi o PR, o podkrążone oczy premieraDonalda Tuskazmęczonego pracą nad ustawami _ - powiedział posełMariusz Błaszczak.

Władze PO zamierzają przeprowadzić w październiku 120 ustaw przez Sejm - dowiedział się _ Dziennik _. Według gazety, rząd chce w pierwszą rocznicę powołania pochwalić się wytężoną pracą.

Aby przyspieszyć prace, posiedzenia Sejmu i Senatu mają się odbywać co tydzień. Wiele z ustaw procedowanych w październiku ma wejść w życie od początku przyszłego roku.

Według informacji _ Dziennika _ decyzja o przyspieszeniu zapadła w ubiegłą środę na spotkaniu w Kancelarii Premiera. Obok Donalda Tuska wzięli w nim udział wicepremierGrzegorz Schetyna, marszałek SejmuBronisław Komorowski, szef klubu POZbigniew Chlebowski, szef gabinetu politycznegoSławomir NowakiJanusz Palikot. 80 projektów, nad którymi będą pracować posłowie, ma pochodzić z komisji Przyjazne Państwo.

Wśród rządowych ustaw są dotyczące służby zdrowia, ustanawiające nowe zasady emerytur pomostowych, reforma KRUS, kodeks wyborczy, zmiany w finansowaniu partii politycznych oraz prawdopodobnie zmiany w ustawach oświatowych, według których sześciolatki poszłyby do szkół.

Tagi: pis, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz