Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS się mylił - Pitera ma dostęp do informacji niejawnych

0
Podziel się:

Autorka raportu o CBA przeszła szkolenie w styczniu 2008.

PiS się mylił - Pitera ma dostęp do informacji niejawnych
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Pełnomocnik rządu do spraw walki z korupcją, Julia Pitera, ma dostęp do informacji niejawnych o klauzuli _ ściśle tajne _. Poinformowało o tym Centrum Informacyjne Rządu.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości twierdzili, że Julia Pitera, przygotowując raport o działalności Centralnego Biura Antykorupcyjnego, korzystała z niejawnych informacji, do których nie miała prawa dostępu.

Z oświadczenia CIR wynika, że Pitera, pełnomocnik Rządu do Spraw Opracowania Programu Zapobiegania Nieprawidłowościom w Instytucjach Publicznych, ma poświadczenie bezpieczeństwa, które upoważnia do dostępu do tego typu informacji.Wydała je 6 grudnia 2007 roku Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Julia Pitera została 7 stycznia 2008 roku przeszkolona w zakresie wynikającym z artykułu 54 ustawy o ochronie informacji niejawnych.

Fakt wglądu w dokument niejawny jest utrwalony na tak zwanej karcie zapoznania z dokumentem. Julia Pitera po raz pierwszy miała dostęp do dokumentu niejawnego, stanowiącego tajemnicę państwową, 27 lutego 2008 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)