Notowania

spot
26.04.2009 14:45

PiS wyda na przeprosiny ponad 100 tys. zł

Tyle będą kosztowały przeprosiny PO, jeśli sąd podtrzyma wyrok w sprawie spotu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Jeśli Sąd Apelacyjny podtrzyma nakaz przeprosin PO w głównych mediach, PiS będzie musiał wydać na nie ponad 100 tys. zł. W poniedziałek SA ma rozpatrzyć odwołanie PiS od decyzji sądu okręgowego, który zakazał PiS rozpowszechniania spotu pt. _ Kolesie _ i nakazał przeproszenie PO. *

Sąd okręgowy zakazał w czwartek PiS rozpowszechniania nieprawdziwej informacji w spocie, jakoby rząd zwalniał stoczniowców, załatwiał zlecenia firmie senatora Tomasza Misiaka zlecenie na 48 mln zł, a żonie ministra Aleksandra Grada zlecenie na 50 mln zł, jak również informacji sugerującej, jakoby prezydent Warszawy przyznała _ swoim ludziom _ nagrody w wysokości 58 mln zł.

Sąd nakazał też PiS opublikowanie w terminie 48 godzin od uprawomocnienia się orzeczenia, płatnego ogłoszenia (przeprosin) na antenie TVN24, TVN, TVP1, Polsat News, Polsat, pomiędzy godz. 20 a 22.

Sąd nakazał również opublikowanie tego oświadczenia przez okres nie krótszy niż 3 dni na wyjściowej stronie internetowej PiS - www.pis.org.pl oraz na wyjściowej stronie internetowej _ Gazety Wyborczej _ oraz _ Dziennika _.

Jak poinformował PAP rzecznik TVN Karol Smoląg, w TVN średnia cena 30-sekundowego spotu między godziną 20 a 22 wynosi 43 tys. zł, w TVN24 - 3 tys. zł.

W TVP1 według cennika za kwiecień cena 30-sekundowego spotu waha się między ok. 10 a ok. 50 tys. zł.

Z kolei w Polsacie według cennika na maj cena spotu w środku tygodnia między 20 a 22 waha się między 30 a 40 tys. zł. W Polsat News koszt spotu to 300 zł. PAP nie udało się ustalić cen ogłoszeń na stronach internetowych _ Gazety Wyborczej _ i _ Dziennika _.

Wynika z tego, że przeprosiny będą kosztować PiS zdecydowanie ponad 100 tys. złotych.

Adam Bielan powiedział w piątek wieczorem w TVN24, że ewentualne przeprosiny będą finansowane ze środków komitetu wyborczego PiS. _ Ten komitet może być zasilony z funduszu wyborczego partii, jak i przez wpłaty indywidualne _ - powiedział Bielan.

Jak dodał liczy na to, że Sąd Apelacyjny uwzględni odwołanie PiS. _ Naszym zdaniem sąd pierwszej instancji popełnił duży błąd _ - ocenił Bielan.

PiS podtrzymuje, że wszystkie informacje zawarte w spocie są prawdziwe, a dowodem tego są - jak przekonują politycy tej partii - materiały prasowe. Odwołanie PiS Sąd Apelacyjny rozpatrzy najprawdopodobniej w poniedziałek.

Jak wyjaśniła w rozmowie z PAP rzeczniczka Sądu Apelacyjnego w Warszawie Barbara Trębska, _ ordynacja do Parlamentu Europejskiego wyłącza rozpoznawanie spraw w sobotę _. Trębska zaznaczyła, że jeżeli odwołanie dotrze do Sądu Apelacyjnego w piątek albo w poniedziałek przed południem, to rozprawa odbędzie się w poniedziałek.

Od postanowienia Sądu Apelacyjnego nie można się już odwołać i podlega ono natychmiastowemu wykonaniu.

Sąd Apelacyjny rozpoznaje sprawę na posiedzeniu niejawnym - bez udziału mediów i przedstawicieli stron.

Tagi: spot, przeprosiny, kolesie, sąd, pis, po, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz