Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Platforma mówi o oczyszczeniu

0
Podziel się

Tusk: Ludzie będą grzeszyć zawsze, ale aferę musimy wyjaśnić choćbyśmy mieli przegrać wybory.

Platforma mówi o oczyszczeniu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDBeulph

_ aktualizacja: 18:30 _

_ - Powinienem wręcz podziękować CBA za nagłośnienie afery korupcyjnej. Nie będzie zamiatania tej spraw pod dywan, wyjaśnimy ją do końca _ - powiedział premier Donald Tusk, przemawiając w trakcie Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. PO deklaruje nie tylko zmianę władz, ale i oczyszczenie.

Tak jak zapowiadał premier Donald TuskGrzegorz Schetynazostał przewodniczącym Klubu PO w Sejmie. _ - To wielkie wyzwanie, oczekiwanie i zobowiązanie. Mam nadzieję, że dam radę _ - stwierdził po wyborze Schetyna. Grzegorz Schetyna powiedział na razie nie wie jeszcze jakie podejmie decyzje, ale uważa że klub ma potencjał:

bDBeulpj

Na stanowisku zastąpił Zbigniewa Chlebowskiego, którego Tusk odwołał w związku z _ aferą hazardową _. Na Schetynę głosowało 186 delegatów, 16 było przeciw i 16 się wstrzymało. Nowy przewodniczący zapowiedział, że za dwa tygodnie przedstawi kandydatury wiceprzewodniczących. - _ Chciałbym, żeby to byłą taka pełna reprezentacja i całego klubu jeśli chodzi o politykę i regionalizację stron kraju _ - wyjaśnił.

Głównym tematem Rady Krajowej PO jest _ afera hazardowa _. Premier powiedział, że Platforma Obywatelska stanęła wobec wyzwania wyjścia na prostą z politycznego zakrętu, na którym się teraz znajduje.Donald Tuskmówił, że także Polska znajduje się obecnie w kryzysie i to Platforma musi ją z niego wyprowadzić.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

Wystąpienie premiera zdominowało posiedzenie, poświęcone było głównie sytuacji w partii po ostatnich dymisjach w rządzie w związku z nieprawidłowościami w pracach nad projektem ustawy o grach i zakładach wzajemnych.

_ - Nawet gdybyśmy mieli przegrać, sprawę afery hazardowej trzeba wyjaśnić do końca _ - mówił premier.

bDBeulpp

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:


_ - Naszym problemem stał się typ relacji jaki łączył byłego szefa naszego klubu z człowiekiem z branży hazardowej. Tutaj powinienem wręcz podziękować CBA za nagłośnienie tej sprawy - _mówił Donald Tusk.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:


bDBeulpq

Nowi ministrowie już dzisiaj?

Wcześniej obradował zarząd partii. Niewykluczone, że zapadną decyzje o nowych ministrach w rządzie - w resorcie sprawiedliwości, sportu oraz spraw wewnętrznych i administracji.

Platforma musi też opracować harmonogram wyborów wewnętrznych na poszczególne szczeble - gminne, powiatowe i wojewódzkie. Natomiast w maju konwencja wybierze nowego szefa partii i nową Radę Krajową.

bDBeulpr

Marszałek SejmuBronisław Komorowskiocenił, że Tusk ma _ gigantyczną szansę wygrania wyborów prezydenckich _. _ Na tym się trzeba skoncentrować _ - zaznaczył, zapewniając jednocześnie, że on sam _ nie czyha na stanowisko szefa rządu _.

bDBeulpK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)