Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Platforma nadal prowadzi w sondażach

0
Podziel się:

Chce na nią głosować 51 proc. badanych. PiS ma 27-proc. poparcie.

Platforma nadal prowadzi w sondażach
(PAP/Radek Pietruszka)

Na trzy miesiące przed wyborami do Parlamentu Europejskiego największą popularności wciąż cieszy się Platforma Obywatelska.

Z sondażu PBS DGA dla _ Gazety Wyborczej _ wynika, że chce na nią głosować 51 procent badanych. Drugie miejsce zajmuje Prawo i Sprawiedliwość z 27-procentowym poparciem.

Nad progiem wyborczym są jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na obie partie zamierza głosować po 7 procent ankietowanych. Badanie przeprowadzono w dniach 6-8 marca na reprezentatywnej próbie 1028 osób.

Politolog, profesor Radosław Markowski komentując wyniki sondażu zwraca uwagę, że Platformie udało się dotrzeć do wyborców z przekazem, iż _ kryzys przyszedł z zewnątrz, a Polska trzyma się i tak lepiej niż inni _. Markowski dodaje, że sytuacja PO byłaby gorsza, gdyby istniała sprawna opozycja.

Politolog zauważa jednak, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego Platforma może wypaść gorzej, niż to wynika z sondaży. Frekwencja w tych wyborach może być bowiem niska, a głosować pójdzie wielu niezadowolonych z obecnej sytuacji, którzy będą chcieli zamanifestować sprzeciw - mówi Radosław Markowski _ Gazecie Wyborczej _.

wiadomości
polityka
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)