Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
maciej płażyński
29.09.2007 16:49

Płażyński: Tusk pomocnikiem Kwaśniewskiego

Porozumienie PO z LiD jest złym pomysłem dla Polski - uważa wicemarszałek Senatu, lider gdańskiej listy PiS, Maciej Płażyński, który wystąpił na konwencji PiS w Szczecinie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Zbraniecki)

Porozumienie PO z LiD jest złym pomysłem dla Polski - uważa wicemarszałek Senatu, lider gdańskiej listy PiS,Maciej Płażyński, który wystąpił na konwencji PiS w Szczecinie.

"Trzeba namawiać kolegów z PO, by tego pomysłu nie realizowali, by wracali do poważnych i twardych rozmów z partnerem po prawej stronie, by nie dopuszczać za szybko do powrotu lewicy na salony władzy" - powiedział Płażyński.

Jego zdaniem, koalicja PO-PiS najbardziej stabilizowałaby sytuację na polskiej scenie politycznej, dlatego - podkreślił - źle się dzieje, że PO "zerka w stronę LiD".

Według Płażyńskiego, wypowiedzi liderów PO wskazują na zamiary budowania w Polsce centrolewicy. Jego zdaniem, pozwoliłoby to na realizację dawnego "marzenia Adama Michnika iAleksandra Kwaśniewskiego, w nieco innej postaci".

"Faktycznie jest to ten pomysł, na centrolewicę i, wcześniej czy później, będziemy w Polsce szli drogą Hiszpanii. Platforma będzie pomocnikiem SLD, aDonald Tuskpomocnikiem Aleksandra Kwaśniewskiego" - powiedział Płażyński.

Tagi: maciej płażyński, wiadomości, polityka, pap, wybory
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz