Notowania

po
15.02.2009 13:25

PO-PiS: Reaktywacja? "To tylko teoria"

Prezydencki minister podkreśla, że rząd nie radzi sobie z kryzysem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

PrezydentLech Kaczyńskisugeruje, że w obliczu obecnego kryzysu w kraju można by zawrzeć szeroki pakt polityczny.

W ocenie ministra w Kancelarii Prezydenta Michała Kamińskiego powrót do pomysłu koalicji PO-PiS jest jedynie teoretyczny. Jednak - jego zdaniem - widać, że rząd nie radzi sobie w obliczu kryzysu.

- _ Mamy sprzeczne wypowiedzi ministra finansów, mamy też spór w samym rządzie dotyczący reakcji na kryzys, w którym wicepremier i minister gospodarki wydaje się ma trochę inną filozofię niż premier _ - powiedział.

Wiceminister gospodarkiAdam Szejnfelduważa, że pomysł prezydenta o szerokim porozumieniu politycznym i powrocie do idei PO-PiS-u jest bardzo zaskakujący.

W jego opinii minione lata pokazały, że Prawu i Sprawiedliwości bliżej było do idei i ludzi z Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin niż Platformy Obywatelskiej. Szejnfeld podkreślił, że PiS i PO różnią się w sposób fundamentalny i to zarówno ideologicznie i światopoglądowo jak i programowo.

Również poseł Prawa i SprawiedliwościJoachim Brudzińskiwątpi, żeby formalna koalicja była możliwa, jednak zwraca uwagę na to, że oferta współpracy ze strony PiS jest nadal aktualna. Jego zdaniem Platforma powinna tę ofertę potraktować poważnie.

- _ Chcemy wierzyć, że ta wyciągnięta ręka nie będzie wisiała w próżni przez kolejne miesiące i że takie rozmowy zostaną podjęte i będą dobre owoce tych rozmów _ - powiedział polityk PiS-u.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Czuma jednak nie spłacił wszystkich długów? ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/czuma;jednak;nie;splacil;wszystkich;dlugow,244,0,427252.html )
* [ Premier przeciw dymisji Czumy. Opozycja: to już przesądzone. ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/premier;przeciw;dymisji;czumy;opozycjato;juz;przesadzone,162,0,427170.html )

Wicemarszałek SejmuJerzy Szmajdzińskiz SLD uważa, że porozumienie między PiS-em a Platformą Obywatelską nie jest możliwe przynajmniej do wyborów prezydenckich. Wyjaśnił, że taką współpracę uniemożliwia konflikt pomiędzyDonaldem Tuskiema Lechem Kaczyńskim

* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
Tagi: po, wiadomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz