Notowania

media
15.02.2009 13:45

PO bliżej SLD. Będzie kompromis ws. mediów?

Platforma rozmawia z Lewicą o zmianach w mediach publicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Rybczyński)

*- _ Porozumienie w sprawie ustawy medialnej pomiędzy Platformą Obywatelską i Lewicą jest coraz bliżej - _ poinformowałAdam Szejnfeld. *

Wiceminister gospodarki zwrócił jednak uwagę, że sprawa mediów publicznych oraz ich niezależności politycznej i finansowej, w tej chwili w obliczu kryzysu, nie jest pierwszoplanową sprawą dla rządu.

Adam Szejnfeld wyraził nadzieję, że ustawa powstanie na bazie porozumienia, które zostało wypracowane z Lewicą. Dodał, że pozostały jedynie do dopracowania szczegóły dotyczące finansowania misji publicznej. _ - Jestem przekonany, że i w tej materii się porozumiemy _ - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

* **[ Audyt w Polskim Radiu,. Skowroński straci stołek? ]( http://news.money.pl/artykul/audyt;w;polskim;radiu;skowronski;straci;stolek,143,0,427407.html ) **

Szejnfeld przypomniał, że do tej pory został już ustalony skład i status prawny Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, jej wpływu na media publiczne oraz sprawy dotyczące możliwości wpływania Ministra Skarbu Państwa na media publiczne. _ - Z tego rozstrzygnięcia zrezygnowaliśmy _ - dodał.

Nowy projekt ustawy medialnej omawiany przez koalicję rządzącą i Klub Lewicy zakłada między innymi, że liczba członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zwiększy się z pięciu do siedmiu osób.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Olejniczak: PO, PSL i Lewica muszą szybko stworzyć ustawę medialną ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/olejniczak;po;psl;i;lewica;musza;szybko;stworzyc;ustawe;medialna,165,0,410277.html )
* [ Awantura wokół TVP. Politycy: To farsa! ]( http://news.money.pl/artykul/awantura;wokol;tvp;politycy;to;farsa,126,0,409982.html )
Tagi: media, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz