Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polacy chcą podpisania Traktatu

0
Podziel się:

Ponad połowa ankietowanych uważa, że prezydent powinien podpisać Traktat Lizboński.

Polacy chcą podpisania Traktatu
(PAP/Jacek Turczyk)

52 proc. respondentów uważa, że prezydent powinien zatwierdzić traktat z Lizbony; przeciwnego zdania jest 14 proc. ankietowanych - wynika z sondażu CBOS.

Poparcie dla kontynuacji prac nad traktatem zmniejszyło się o 3 punkty proc. w porównaniu do kwietnia, zaś o 6 punktów proc. wzrosła liczba osób wyrażających swoją niechęć do tego procesu.

Większość badanych (60 proc.) jest zdania, że mimo problemów z przyjęciem Traktatu Lizbońskiego i tzw. konstytucji europejskiej, państwa Unii powinny nadal dążyć do pogłębienia integracji. 13 proc. respondentów opowiada się za rezygnacją z dalszego zacieśniania stosunków między krajami tworzącymi UE. Aż 27 proc. badanych nie ma zdania w tej kwestii.

47 proc. ankietowanych jest niezadowolona z funkcjonowania systemu demokratycznego w Polsce (to o 5 punktów proc. więcej niż w ostatnim badaniu na ten temat z listopada 2007 r.).

43 proc. badanych deklaruje zadowolenie z działania tego ustroju w naszym kraju.

Ankietowani są podzieleni w kwestii oceny tego, czy obecne życie polityczne w Polsce zmierza do rozwoju, czy raczej do ograniczenia demokracji (po 26 proc. ocen negatywnych i pozytywnych).

Sondaż został przeprowadzony w dniach 4-7 lipca 2008 r. na reprezentatywnej, losowej próbie 1094 mieszkańców Polski.

wiadmomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)